Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Malé jubileum slaví toto okénko, v němž si zacvičíme po rovnou sedmdesáté. A opět se budeme společně věnovat různým harmonizačním, relaxačním, ale také posilujícím či rehabilitačním a kompenzačním cvičením. K tomu, abychom předešli bolestem zad, kloubů, blokádám a dalším nešvarům, je potřeba pravidelný pohyb. Pokud však již k nějakému narušení v oblasti zad, páteře, kyčlí dojde, je potřeba se problematické partii pravidelně věnovat. Dnes se zaměříme na posílení celých rukou, ramen a mezilopatkových svalů.

1. 1. Jako první se protáhneme, rozcvička by měla předcházet úplně každému cvičení. Následně roznožíme a lehce pokrčíme kolena. Podsadíme pánev, záda držíme rovně, kolena nepropínáme a zasuneme bradu (viz. foto). Nyní se od břicha začneme pomalu nadechovat. Dech postupuje směrem od břicha do žeber, kde máme pocit, že se žebra otevírají do široka, dech však nezastavujeme, ale postupuje stále směrem nahoru. Pak pomalu vydechneme.
FOTO 1
2. Následně roztáhneme ruce a budeme je přetáčet. Dlaně zvedáme nahoru a co nejvíce pak dolů, kdy probíhá rotace palců vzad (viz. foto). Tímto cvikem procvičíme ramena a mezilopatkové svaly. U cviku můžou ruce pálit, ale to je žádaný efekt. Vydržíme pokud možno 3 minuty.
FOTO 2
3. Než přejdeme k dalšímu cviku, tak se vydýcháme. Vrátíme se do původní pozice a začneme dýchat (viz. foto). Dech postupuje směrem od břicha do žeber, kde máme pocit, že se žebra otevírají do široka, dech však nezastavujeme, ale postupuje stále směrem nahoru. Pak pomalu vydechneme. Pětkrát se takto prodýcháme a můžeme pokračovat.
FOTO 3
4. Následně začneme plavat, ano, rukama budeme plavat prsa. Bradu zatáhneme dozadu, záda držíme a kolena nepropínáme (viz. foto). Doba plavání by měla trvat opět 3 minuty, poté můžete postupně prodlužovat. Pokud ruce pálí, vydržíme to, pokračujeme i přes pálení. Tyto cviky jsou jednoduché, ale velmi účinné. Cvičme je jednou až dvakrát denně a pokud možno každý den. Po skončení provedeme protažení.
FOTO 4
Dnes jsme účinně posilovali ruce, ramena a mezilopatkové svaly. A já už se zase těším na příště!

 

Říjnový díl tematické strany SERVIS PRO ŽENY najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 19. října

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...