Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rozhodně už to není dílem náhody nebo nějakých nepříznivých okolností, které by nešly zvrátit. ČSSD v Prostějově a také v Olomouckém kraji dostala v nedávných krajských volbách další pohlavek, a to pořádný. Poprvé v historii se sociální demokraté nedostali do krajského zastupitelstva, i když před volbami spojili své síly s Patrioty Olomouckého kraje. Volební výsledek 4,82 % je opravdu tristní a nedůstojný této nejstarší politické strany v Čechách. Večerník se snažil během posledních dní zjistit u tradičních tváří prostějovské i krajské ČSSD jejich názory a hlavně, jak z této „oranžové“ šlamastiky ven.

 

Česká strana sociální demokracie zažila v Prostějově zlaté časy v komunálních volbách v letech 2006 a 2010, kdy získala 30,33 respektive 34,43 % hlasů. Ve volbách do krajského zastupitelstva pak dokonce v roce 2008 obdržela od voličů neuvěřitelných 39,78 % hlasů. O těchto číslech se dnes sociálním demokratům může jen zdát. Ve volebních preferencích se ČSSD propadá i v celostátní politice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seriál VOLEBNÍ DOZVUKY se ve svém 1. dílu věnuje úpadku ČSSD a jeho příčinám. Vše najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 19. října

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...