Dobré poledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naprostý veletoč. Tak se dá v krátkosti shrnout politické dění v Olomouckém kraji. Řada voličů se zjevně rozhodla, že to chce změnu. Výsledkem je, že hnutí ANO 2011 sice oproti volbám před čtyřmi lety posílilo, ale nemá z toho nic. Naopak se teď musí sakra hodně snažit, aby na krajské úrovni bylo vidět.


To se hejtmanu Ladislavu Oklešťkovi, ať si o něm myslíme cokoliv, dařilo skvěle. V médiích byl často a rád, snažil se vystupovat jako bodrý a zároveň schopný lídr. Objektivů a kamer se málokdy zalekl. Nyní to bude mít ANO 2011 mnohem těžší a ukáže se naplno, kolik z práce hnutí v regionu bylo o využívání a užívání si postů a kolik o skutečné práci. O parťácích hnutí, sociálních demokratech, ani nemluvě.
Stejně tak složité to ale má opozice. Možná až nečekaný úspěch katapultoval rázem do zastupitelstva často ne zcela známé tváře, které nyní zasednou ke stejnému stolu s ODS, jež přitom dosud na kraji už vládla. Jak se povede soužití dosud hlasité opozice s dosavadní koaliční stranou? To bude rozhodně zajímavé sledovat stejně jako plnění volebních programů. V něm jsou pochopitelně napříč stranami samé chvályhodné záměry jako třeba mírnit dopady sucha a nezabírat zbytečně úrodnou půdu betonem, podpořit školství a propojit ho s praxí. Hodně se hovoří taky o větší průhlednosti jednání kraje.
Úkolů si zkrátka nové vládnoucí partaje daly více než dost. Nyní by měli doufat voliči (i jiných stran), že je myslely vážně. A že v kraji, jak už tomu bylo nespočetněkrát v řadě mocenských orgánů, zvítězí pracovitost a cílevědomost spojená se zdravým rozumem. A že soukromé zájmy a hrabivost zůstanou až na druhé koleji.
Co dodat? Snad jen hodně štěstí a elánu do práce!

 

 

Seriál VOLEBNÍ DOZVUKY se ve svém 1. dílu věnuje úpadku ČSSD a jeho příčinám. Vše najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 19. října

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...