Příjemnou noc, dnes je pátek 12.4.2024
svátek slaví Julius,
zítra Aleš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stan plný vojáků v ochranných oblecích, volební urna obsluhovaná dalšími lidmi s ochrannými pomůckami. A všude příkazy, jak se chovat. U vrahovického koupaliště si předminulou středu člověk připadal jako v nějakém postapokalyptickém filmu. A přesto tomu tak nebylo, jen se zde prostě volilo jinak. K urnám sem mohl přijít jen a pouze ten, koho v poslední době zlobil koronavirus a je z toho důvodu v karanténě. „Od hygieny nebo od doktora to musí mít potvrzené. Nebo SMS zprávou. A když nemají ani jedno, musí mít čestné prohlášení, že jsou v karanténě,“ uvedla Eva Stodolová, která měla na starost evidenci voličů na místě.

Zájem přitom byl. Lidé se trousili v průběhu celého dne, mohli volit mezi sedmou a patnáctou hodinou. „Celkem přijelo od rána šestačtyřicet voličů. Nedá se říct, kdy jich bylo nejvíc, jezdili průběžně,“ poznamenal muž, který s fungováním improvizované volební místnosti pomáhal. A záhy se dočkal dalších. „Je to lepší jak nic. Pokud ty hlasy dojdou, tak je to v pohodě,“ smála se asi čtyřicetiletá žena, jejíž spolujezdec prozradil, že koronavirus chytili v Praze. „Přijeli jsme volit, protože nechceme Babiše. Musíme, jinak…,“ usměje se muž a s chutí hází volební lístek do urny. Celou dobu neodloží roušku ani ochranné rukavice.
Právě na hygienu se dbá velmi přísně, jednorázové propisky na kroužkování, všude dezinfekce. Občanské průkazy lidé volební komisi podávají v průhledné fólii. Kontakt kůže? Přísně zakázaný. „Asi je to obdobné všude. Nikdo nevěděl, kolik lidí přijede, je to nachystané. Nakonec volily celé rodiny,“ poznamenala Eva Stodolová. Zejména po poledni se musela s kolegy hodně nudit, zájemci se trousili po jednotlivcích a mezi půl druhou a třetí hodinou jich dorazilo už jen dvanáct, celkem jich tedy odvolilo 58. Mezi posledními přijel Adam. „Jsem za to moc rád. Aspoň mám možnost volit, když už musím být v karanténě,“ uvedl pro Večerník. Rozmýšlel se dlouho, zda odvolí? „Ne, to bylo hned, jak jsem se dozvěděl, že je možné takto volit,“ říká a nezapomíná si vyfotit volební stan, který až příliš připomíná ten odběrový. Jak říká, doufá, že se do podobné situace už nedostane.
Pro Evu Stodolovou to pak byla nová situace i z jiného důvodu. „Ještě jsem s volbami v komisi nepomáhala. A tady jsou doslova polní podmínky na poli,“ usmála se při pohledu na pole vykukující za nejbližšími domy.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...