Příjemnou noc, dnes je pátek 12.4.2024
svátek slaví Julius,
zítra Aleš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Naše přání nebylo otcem myšlenky... Večerník před volbami předpovídal, že zástupci z Prostějovska budou mít v novém Zastupitelstvu Olomouckého kraje rekordních 12 mandátů. Vše ale dopadlo jinak, máme jich pouze devět! Velkým dílem za to může fakt, že v krajských volbách zcela propadly ČSSD a KSČM. O křesla v zastupitelstvu tak přišli Ladislav Hynek i Ludvík Šulda.


V Zastupitelstvu Olomouckého kraje působilo doposud deset zastupitelů z Prostějovska, v letech 2020 až 2024 tedy zdejší region bude zastupovat ještě o jednoho politika méně. A to je celkem značný ústup z vydobytých pozic. Neúspěch levice je hlavním důvodem tohoto snížení počtu zástupců Prostějovska, neboť lídr komunistů Ludvík Šulda a také stále ještě náměstek hejtmana Ladislav Hynek měli do nového krajského zastupitelstvo vyloženě nakročeno. A Večerník počítal ještě s tím, že do pětapadesátičlenného zastupitelstva prorazí navíc Pavel Dopita z SPD. Nestalo se, a tak v následujících čtyřech letech budeme mít mnohem menší zastoupení v nejvyšším politickém orgánu Olomouckého kraje.
Určitě není bez zajímavosti připomenout, že po nynějších volbách opouštějí krajské zastupitelstvo kromě již zmiňovaných Ludvíka Šuldy (KSČM) a Ladislava Hynka (ČSSD) také Blanka Kolečkářová (STAN), Ivana Dvořáková (ČSSD), Mojmír Sokol (ODS) a Ivo Zatloukal (ANO 2011).

Noví zastupitelé Olomouckého kraje z Prostějovska

ANO 2011
Ladislav OKLEŠTĚK Prostějov
František JURA Prostějov
Irena BLAŽKOVÁ Vranovice-Kelčice
Zdeněk ŠESTOŘÁD Výšovice
PIRÁTI A STAROSTOVÉ
Petr LYSEK Prostějov
Michal OBRUSNÍK Konice
SPOJENCI – KOALICE PRO OLOMOUCKÝ KRAJ
František HORÁK Kostelec na Hané
ODS
Milada SOKOLOVÁ Prostějov
SPD
Radim FIALA Prostějov

 

 

 

Aktuální zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 12. října

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...