Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Průběh víkendových voleb do Zastupitelstva Olomouckého kraje nenarušil na Prostějovsku žádný incident. Voličů přišlo víc, než se původně i s ohledem na všudypřítomný strašák jménem koronavirus čekalo. Podle zjištění Večerníku splnilo svoji volební povinnost mnohem více Prostějovanů už v pátek.

A právě v pátek těsně po čtrnácté hodině, kdy se otevřely volební místnosti, přišel ten největší nápor voličů. Zástupy či dlouhé fronty před volebními místnostmi byly k vidění na školách v ulici Dr. Horáka, na Sídlišti Svobody či na škole v Melantrichově ulici. „Lidé asi spěchají na víkend na chalupy,“ mínila jedna z volebních komisařek na škole v ulici Dr. Horáka. Už od začátku krajských voleb byli vidět v ulicích Prostějova také strážníci městské policie i uniformovaných příslušníků Policie ČR. „Řešíme jen drobné věci, například parkování. Lidé odstavují svá vozidla i na trávnících před volebními okrsky,“ prohodil před Večerníkem jeden z prostějovských strážníků. Z jedné z volebních místností na Sídlišti Svobody vycházel těsně po patnácté hodině bývalý prostějovský starosta a primátor Miroslav Pišťák. „Tak samozřejmě jsem volil ČSSD, i když ti naši pantátové v Praze mě už pořádně štvou,“ svěřil se Večerníku dlouholetý sociální demokrat. „Je mi už přes osmdesát a jsem zvědav, jestli se ještě dožiji nějakého prozření vedoucích představitelů ČSSD,“ dodal ještě Miroslav Pišťák. Voliči ze Sídliště Svobody pak do zdejší školy museli vstupovat oproti předešlým létům bočním vchodem poblíž sportovního hřiště. „Chtěli jsme v rámci preventivních hygienických opatření oddělit voliče od našich školáků, kteří jsou stále tady. Funguje ještě nějaké vyučování a také školní družina,“ vysvětlil školník ZŠ Jana Železného.
Voliči v Prostějově využívali v pátek i pozdních večerních hodin k tomu, aby odevzdali své hlasy. Až těsně před devátou večer odvolila mimo mnohých jiných i Milada Sokolová (ODS) a ještě později ve Vrahovicích Pavel Dopita (SPD).
Sobotní volební den začal hodně vlažně a ráno po osmé hodině ani nic ve městě nenasvědčovalo tomu, že se vůbec nějaké krajské volby konají. „Drtivá většina voličů využila pátek,“ přiznala předsedkyně volební komise v Držovicích. Přesto se na vyšší volební účasti, než tomu bylo před čtyřmi lety, podíleli i voliči, kteří přišli do volebních místnosti v sobotu mezi polednem a čtrnáctou hodinou. To se urny ve volebních místnostech definitivně zapečetily a započalo sčítání hlasů. Krajské volby 2020 v tu chvíli byly už minulostí.

 

 

Speciální příloha KRAJSKÉ VOLBY 2020 je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 5. října

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...