Příjemnou noc, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Viditelně slavili a jejich nálada byla radostná. Svůj krajský štáb rozbili v kavárně Národního domu v Prostějově občanští demokraté. Nebyl zde sice lídr krajské kandidátky ODS Dalibor Horák, ovšem skleničkou šampaňského si zde přiťukávaly známé tváře prostějovské komunální politiky. Kromě jiných nechyběla budoucí krajská zastupitelka Milada Sokolová, ani prostějovský radní Tomáš Blumenstein, zastupitelé Jan Zatloukal s Markem Moudrým či předseda oblastní rady ODS Petr Sokol.

 

Občanští demokraté měli důvody slavit. V letošních krajských volbách získali k dosavadním pěti mandátům v zastupitelstvu další dva a podle všeho zamíří do „vládní“ koalice v kraji. Záleží akorát s kým…
Podle očekávání zastupitelský mandát získala prostějovská náměstkyně primátora Milada Sokolová, kterou preferenční hlasy dokonce posunuly z pátého místa kandidátky na třetí. „Jsem velice spokojena a děkuji všem, kteří mi dali důvěru,“ nechala se se skleničkou šampaňského slyšet současná náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která nám následně poskytla i exkluzivní povolební rozhovor. Ten si můžete už teď přečíst na www.vecernikpv.cz!
Viditelně spokojený byl také předseda oblastní rady ODS v Prostějově Petr Sokol. „Jak ve městě, v okrese, tak i v rámci kraje jsme splnili pravidlo, že v každých volbách posilujeme výsledek o padesát procent. To se podařilo i nyní. Výsledek ODS v proběhlých krajských volbách byl výborný především na Prostějovsku. A ukázalo se, že nasazení naší lídryně Milady Sokolové do čela kandidátky by správný tah,“ řekl v sobotu vpodvečer Petr Sokol, který je zároveň členem vyjednávacího týmu ODS o budoucí možné koalici v Olomouckém kraji. „Osobně si myslím, že to bude dlouhé vyjednávání. Pan Okleštěk z ANO nechce podle mediálně zveřejněných vyjádření jednat se Spojenci pro Olomoucký kraj. A pokud to takhle vidí volební vítěz, budu následná vyjednávání vzhledem k dalším volebním výsledkům hodně složitá a dlouhá. Přitom pozice ODS při těchto jednáních není špatná. My jsme ochotni jednat s každým s jednou výjimkou. A říkám to za sebe, pro prostějovskou ODS je nemyslitelná spolupráce s SPD,“ řekl exkluzivně Večerníku Petr Sokol, který rovněž se svými spolustraníky slavil volební úspěch. A měl opravdu co slavit. „Nadto v nejpravicovějším okrsku v Prostějově, kde Milada Sokolová bydlí, naše prostějovská lídryně v krajských volbách u voličů vyhrála,“ dodal ještě s úsměvem Petr Sokol.

 

 

Speciální příloha KRAJSKÉ VOLBY 2020 je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 5. října

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...