Příjemnou noc, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Třetina hlasů po volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje je již sečtena a první výsledky už kolují po internetu. Zatím s velkou převahou vede hnutí ANO, kterému voliči zatím po třetině sečtených hlasů odevzdali 28,26 % hlasů.

To by zatím pro „babišovce“ znamenalo 18 mandátů v novém krajském zastupitelstvu. Pro někoho může být překvapením, že na druhém místě jsou zatím Piráti a Starostové s 18,7 % hlasů a na třetím místě Spojenci pro Olomoucký kraj s 18,0 % hlasů. Oba dva politické subjekty se před volbami nechaly slyšet, že by v zastupitelstvu chtěly spojit své síly, nyní by daly dohromady 23 mandátů... Po třetině sečtených hlasů by se do krajského zastupitelstva dostala ještě ODS s pěti mandáty a SPD se čtyřmi křesly v zastupitelstvu. Další vývoj podle průběžně zveřejňovaných výsledků budeme i nadále sledovat.

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...