Příjemnou noc, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Odbila čtrnáctá hodina a volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje byly zahájeny. Všechny volební místnosti jsou otevřeny a očekává se první nával voličů. První z nich už přicházejí a využívají doby, kdy u volebních uren panuje ještě relativní klid.

Voliči mají na výběr z patnácti politických stran, hnutí či koalic, které podaly svoji kandidátní listinu. Na nich jsou i desítky Prostějovanů, z nichž nezanedbatelná část má velkou šanci na získání mandátu krajského zastupitele. Ve 14.30 hodin si svoje volební povinnosti splní i lídr hnutí ANO a hlavní favorit na budoucího hejtmana Ladislav Okleštěk, ve stejný čas odvolí také lídr SPD Radim Fiala. Večerník bude u všeho a prostřednictvím online zpravodajství bude čtenáře informovat o celém průběhu krajských voleb. Ty skončí zítra ve 14.00 hodin a zhruba od 16.00 budeme znát první dílčí výsledky.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...