Dobrý večer, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Všechno špatně! Rekordní počty nakažených trápí celou Českou republiky, která se v posledních dnech dostala na druhé místo na světě v množství denních přírůstků pozitivně testovaných osob na covid-19. Počet nakažených skokově vzrostl také v Olomouckém kraji a rovněž přímo v Prostějově. Jen v pátek přibylo celkem 681 případů pozitivně testovaných osob.

 

Od soboty 3. do soboty 10. října přibylo v Olomouckém kraji neuvěřitelných 1 757 případů koronaviru! „Promiňte mi ten výraz, ale je to skutečně hnusná situace. Snažíme se mít všechno pod kontrolou a osobně očekávám, že zpřísněná vládní opatření přinesou příznivý obrat,“ komentuje skokové navýšení nemocných Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.
V sobotu 10. října v 18.00 hodin bylo evidováno v Olomouckém kraji již 5 507 potvrzených případů covid-19. Za sedm dní tak přírůstek nově nakažených činil 1 757 případů. V regionu Prostějovska jde od začátku pandemie už o 826 pozitivně testovaných osob. Aktuálně je v Olomouckém kraji nemocných 2 895 lidí, nejvíce pak v Olomouci (1 358), pak v Šumperku (535), v Prostějově (467), v Přerově (400) a v Jeseníku (135). Celkem se od začátku pandemie z koronaviru vyléčilo v Olomouckém kraji 2 571 osob.
Z nejaktuálnějších statistik hygieniků vyplývá, že v Prostějově přibylo za sedm dní 271 nakažených!
Už dříve ztratil svůj pověstný optimismus ohledně vývoje pandemie krajský hejtman Ladislav Okleštěk. „Opravdu nejsem klidný stejně jako ostatní kolegové z Krizového štábu Olomouckého kraje, který celý vývoj pečlivě kontroluje. Výbor se nyní schází už každý týden a vyhodnocujeme všechna dostupná data. Jsem v denním kontaktu s řediteli nemocnic, sociálních ústavů a dalších zařízení. Minulý týden jsem vyzval dobrovolníky z posledních ročníků středních zdravotnických škol v kraji a také z vysoké školy, aby šli pomoci do nemocnic, domovů seniorů a podobně. Bohužel přibývá také nakažených lékařů, sestřiček i členů personálů sociálních zařízení. Věřím, že mladí studenti pochopí nutnost pomoci, stejně jako tomu bylo na jaře,“ uvedl dále Okleštěk. Jak ještě pro Večerník dodal, věří maximálně v nová přísná opatření vlády. „Podle mého názoru budou počty nově nakažených klesat, ovšem myslím, že to nebude ještě během uvedených dvou týdnů, kdy mají zpřísněná opatření trvat. Nyní vláda jedná o dalším zpřísnění, které by mělo platit od středy. Já jsem jednoznačně pro, potřebujeme se proti koronaviru začít bránit daleko účinněji než doposud. Stejně jako na jaře, kdy jsme byli úspěšní,“ uzavřel hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

 

 

 

 

 

Další aktuální zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 12. října

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...