Dobré odpoledne, dnes je pátek 3.12.2021
svátek slaví Svatoslav,
zítra Barbora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Alespoň jedna dobrá zpráva v řadě těch negativních. Prudký nárůst počtu nakažených koronavirem v Olomouckém kraji se nijak nedotkl prostějovské nemocnice, ba právě naopak. Oproti minulému týdnu totiž poklesl počet hospitalizovaných pacientů nakažených COVID-19. A navíc prostějovská nemocnice na rozdíl od jiných v republice neplánuje zatím žádné omezování svých služeb.

 

Na konci předminulého týdne leželo v prostějovské nemocnici 26 hospitalizovaných pacientů nakažených koronavirem, z toho čtvrtina z nich vykazovala těžký průběh nemoci, pacienti pobývali na oddělení ARO. Nyní jsou tato čísla o něco příznivější. „V tuto chvíli leží v Nemocnici AGEL Prostějov s potvrzeným onemocněním covid-19 celkem dvacet pacientů, z toho čtyři na ARO,“ informovala Večerník v neděli dopoledne Lucie Drahošová, tisková mluvčí společnosti Agel provozující Nemocnici Prostějov.
Toto zdravotní zařízení podle ní ani v nadcházejících dnech nebude omezovat své služby. „Nemocnice AGEL Prostějov prozatím poskytování zdravotní péče neomezuje. Pacienti jsou objednáváni k návštěvám do ambulancí, k vyšetřením i plánovaným zákrokům,“ potvrdila Drahošová, které se Večerník ještě zeptal, zda v případě dalšího nárůstu pacientů s nákazou koronaviru má nemocnice dostatečnou kapacitu lůžek. „Celkově máme aktuálně vyčleněno 45 lůžek pro pacienty s koronavirem. V tuto chvíli jsme tedy připraveni na další pacienty, žádný kolaps nehrozí,“ ujistila Lucie Drahošová.

 

 

Exkluzivní rozhovor s vyléčeným pacientem na COVID-19 najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 12. října

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...