Dobrý večer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovská senátorka kritizuje českou vládu za to, jak se chová k podnikatelům a živnostníkům nejen v době vládních opatření během koronavirové pandemie. Podle jejích slov by měl stát zaměstnavatelům odpouštět penále za odložené odvody v plné výši. Jinak jim místo pomoci vystrojuje pohřební hostinu.

„Je mi jako lékařce jasné, že je třeba zodpovědně přistupovat k ochraně zdraví občanů. Nicméně je třeba vidět i druhou stránku celé situace,“ předesílá Jitka Chalánková, senátorka za Prostějovsko, Tovačovsko a Kojetínsko.
„Jsem ráda, že se mi podařilo prosadit usnesení, které schválil ve středu 20. května Senát Parlamentu České republiky. Tímto usnesením Senát vyjadřuje obavy z ekonomických dopadů mimořádných opatření v souvislosti s onemocněním COVID- 19 na zaměstnavatele a podnikatelský sektor. Senát žádá vládu, aby v co nejkratší době předložila návrh zákona, kterým umožní zaměstnavatelům dočasné snížení odvodu pojistného na sociální zabezpečení. Dočasné snížení nákladů je jedním z nejúčelnějších způsobů podpory zaměstnavatelům, které může řadu z nich zachránit před krachem,“ je přesvědčena Jitka Chalánková, která právě ve středu 20. května k tomuto tématu vydala další tiskové prohlášení. „Stát by měl zaměstnavatelům odpouštět penále za odložené odvody v plné výši. Pouhý odklad splatnosti při zachování penále, byť sníženého, je podraz vlády na firmách a zaměstnavatelích,“ nebála se tvrdých slov senátorka Jitka Chalánková před jednáním Senátu, který má na programu návrh zákona o snížení penále z pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti placeného zaměstnavateli. „Je neobhajitelné, aby vláda na jednu stranu umožnila zaměstnavatelům, kteří jsou v ekonomickém propadu, odložit si splátky sociálních odvodů, současně je ale za jejich zpožděné zaplacení trestala. Je to ze strany vlády podraz. Místo aby české firmy polila živou vodou, připravuje pro ně pohřební hostinu. Předložený pozměňovací návrh tuto nespravedlnost narovnává a ruší penále úplně, aniž by měnil další parametry původní vládní verze. Vláda by navíc měla přijít s návrhem, jak sociální odvody nejpostiženějším firmám dočasně snížit,“ dodala členka senátorského klubu ODS Jitka Chalánková.
Česká vláda chce při odkladu odvodů za rozhodné období květen až červenec tohoto roku a jejich úhradě nejpozději do 20. října 2020 odpouštět z dluhu 80 procent, návrh Jitky Chalánkové počítá s jeho úplným odpuštěním.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...