Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hosté se postupně vrací i do oblíbené kavárny v centru Prostějova. Café Atrium je specifické tím, že jako jediná kavárna v Prostějově má předzahrádku otevřenou i v zimě. Provozovatelku i zaměstnance kavárny pochopitelně nouzový stav kvůli Covid-19 a nutnost uzavření provozovny zaskočily. Stejně jako ostatní. Nyní už mají alespoň na zahrádce plno!

Zatímco do prostějovských kaváren se vrací i jindy pravidelní zákazníci pomalu, v kavárně Atrium je to jiné. „My si rozhodně stěžovat nemůžeme. Jak jsme minulý týden otevřeli předzahrádku, hned lidé přišli alespoň na kávu v opravdu velkém počtu. Prý se jim už stýskalo,“ usmívá se Alžběta Štefková, provozovatelka Café Atrium. „Zatím máme otevřenou jen předzahrádku a zákazníkům nabízíme běžný sortiment. Ovšem s výjimkou podávání palačinek a některého z dalších pokrmů, které jsme dříve nabízeli. Do starých dobrých kolejí najedeme až od pondělí 25. května a moc se na to těšíme. I když vím, že některá hygienická opatření a omezení budou platit i nadále,“ řekla Večerníku Štefková, která by na uplynulé dva měsíce ráda co nejdříve zapomněla. „Vůbec to nebylo příjemné, ale přežili jsme a to je nejdůležitější. Podařilo se mi nejen znovu otevřít, ale zároveň i udržet všechny zaměstnance. Samozřejmě jsme utrpěli nemožností tržeb výrazné finanční ztráty, ale budeme se to snažit alespoň částečně dohnat. Co nám taky zbývá,“ dodala ještě na závěr.
Během nedělního odpoledne se na sluníčku v předzahrádce kavárny vyhřívalo několik spokojených zákazníků. „Moc mi to chybělo, na kávu jsem do Atria chodila dříve každý den a ty dva měsíce byly nekonečné. Ráda si posedím s přáteli a mám velkou radost, že znovu můžeme chodit ven. Jen aby to tak zůstalo napořád,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic kavárny.

 

Více o tématu najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 18. května

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...