Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minimálně do 3. listopadu platí vládou ČR vyhlášený zákaz veškerého organizovaného sportování, navíc pohromadě může být na jednom místě nejvíc šest osob (kromě obchodních řetězců apod.). Co tahle koronavirová nařízení znamenají pro přípravu mládežnických volejbalistek VK Prostějov?

„Za daných okolností jsme se rozhodli pro jediný logický krok: přerušit společnou přípravu našich družstev ve všech věkových kategoriích. A to až do chvíle, kdy bude opět povoleno sportování ve větším počtu lidí,“ potvrdil očekávané šéftrenér mládeže ve vékáčku Aleš Novák.
Pro prostějovské volejbalové talenty teď platí, že každý musí makat sám. „S holkama jsme v pravidelném spojení přes sociální sítě a snažíme se jim dávat instrukce, jak každý den pracovat v rámci individuální přípravy. Využíváme i různá tréninková videa, moderní technika v tomhle směru může pomáhat. Ale reálně odvedenou dřinu samozřejmě nenahradí,“ poukázal Novák.
Stejně jako všichni ostatní koučové se s vynucenou přestávkou ve sportovní činnosti trvající takřka měsíc (a možná ještě déle) jen těžko smiřuje. „Ale bohužel nic nenaděláme, taková je prostě situace. Musíme se s ní co nejlépe poprat, aby děvčata po nezbytnou dobu pokračovala v rámci možností s individuální přípravou aspoň na určité úrovni. Snad stopka začátkem listopadu skončí a normálně se vrátíme k volejbalu,“ zadoufal Novák. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...