Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Plán volejbalistek VK Prostějov zněl jasně: když nesmíme hrát zápasy ani trénovat normálně v hale, tak budeme v přípravě pokračovat alespoň venku. A klidně i na dvě skupiny, aby nedošlo k porušení současných nařízení proti šíření koronaviru. Bohužel tento záměr během uplynulého týdne – úvodního po zavření veškerého sportu v ČR – nešlo naplnit. Proti se postavilo krajně nepříznivé počasí.

„S holkama jsme byli domluvení, že od pondělka 12. října půjdeme trénovat ven. A jakmile vláda zveřejnila omezení počtu maximálně šesti lidí na jednom místě, dohodli jsme se, že přípravu každý den rozdělíme na dvě skupiny, což by šlo zvládnout. Nakonec jsme ale tuhle snahu museli zatím vzdát,“ informoval zklamaný kouč žen vékáčka Lubomír Petráš.
Důvod je asi každému zřejmý, neboť po státních institucích začala silně úřadovat rovněž Matka příroda tím, jakou podzimní slotu přinesla. „Od nedělního večera až do středečního odpoledne skoro nepřetržitě pršelo, teplota navíc klesla dost pod deset stupňů. A podle předpovědi měl déšť přijít i v pátek, proto jsem celý týden plánované přípravy společně venku zrušil. Pro děvčata by to bylo o zdraví,“ vysvětlil Petráš.
Svým svěřenkyním dal instrukce, co a jakým způsobem by měly zkusit odmakat individuálně. „V téhle extrémně složité době je teď na každé hráčce, nakolik je ochotná i schopná se sama aspoň fyzicky udržovat, když není možné normálně pracovat, natož hrát. Existuje spousta dobrých kondičních cvičení, které se dají dělat doma, ovšem člověk k nim potřebuje dostatečnou motivaci a vůli. Což je za stávajících podmínek hodně složité, pokud nikdo nevíme, co bude dál,“ odtušil Petráš.
Každopádně on skládat zbraně předčasně nehodlá. „Na týden od 19. do 25. října je předpověď počasí lepší, mělo by být příznivější. Proto chci, abychom společnou přípravu pod širým nebem na druhý pokus nastartovali, samozřejmě na ty dvě zmíněné skupiny. Plán mám nachystaný, snad jej už tentokrát nic nezhatí,“ přál si slovenský lodivod, pro jehož kolektiv (i drtivou většinu ostatních českých sportovců) byly momentálně platné zákazy prodlouženy zatím až do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...