Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zbytečně se volejbalistky VK Prostějov připravovaly na střetnutí 2. kola Českého poháru žen 2020/21, jenž měly odehrát ve středu 7. října od 19.00 hodin na palubovce KP Brno B. Rovněž tento mač – stejně jako následný sobotní UNIQA extraligy s Libercem odložený již dříve – totiž zrušil koronavirus u soupeřek.

Naplánovaný duel v jihomoravské metropoli se začal hroutit v pondělí pozdě večer, kdy oddíl VK Královo Pole zveřejnil na svých internetových stránkách krátkou zprávu: „Z důvodu karantény „A“-týmu KP Brna (v souvislosti s koronavirou epidemií) se do 15. října odkládají všechna naplánovaná extraligová utkání a zápasy Českého poháru. O náhradním termínu jednotlivých utkání budeme včas informovat.“
Nebylo zřejmé, zda se avizovaná odložení týkají i brněnského béčka, na jehož hřišti nastoupí Hanačky. Nejistotu však protivník rychle rozptýlil. „V úterý ráno mi zatelefonovali z vedení Králova Pole, že covid-19 mají i hráčky jejich „B“-družstva, tudíž se středeční zápas odsouvá,“ prozradil sportovní ředitel prostějovského klubu Miroslav Čada.
Okamžitě zašel na trénink žen vékáčka, kde neradostnou novinu oznámil kouči Lubomíru Petrášovi a samotným plejerkám. „Se zrušením extraligového duelu proti Liberci už jsme se nějak srovnali, ale tenhle další odklad je opravdu nepříjemný. Bez soutěžního zápasu – a velmi pravděpodobně bez jakéhokoliv – zůstaneme minimálně dvanáct dnů, ačkoliv jsme zdraví,“ posteskl si hlavní lodivod Luboš Petráš.
Náhradní termín střetu KP Brno B vs. VK Prostějov je vzhledem k momentální situaci zatím ve hvězdách. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...