Dobrý večer, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Odložený duel ve Šternberku i výměna zápasového pořadatelství s nadcházejícím soupeřem mohou za to, že volejbalistky VK Prostějov se už potřetí v řadě od začátku aktuální sezóny představí na vlastní palubovce. Ve 4. kole UNIQA extraligy žen ČR 2020/2021 narazí na KP Brno, hraje se tuto sobotu 3. října od 17.00 hodin v hale Sportcentra DDM.

Oba týmy mají za sebou dvě střetnutí. Hanačky podlehly Šelmám Brno 2:3 a přemohly Přerov 3:1, Jihomoravanky dominovaly v Přerově 3:0 a padly s Libercem 1:3. Proti sobě tak půjdou celky se čtyřbodovým a tříbodovým ziskem, jimž byl shodně odložen jeden mač se Šternberkem zavřeným do koronavirové karantény.
Zajímavostí je, že současné obměněné kádry vékáčka i kápéčka se navzájem dobře znají z absolvované letní přípravy, neboť během ní svedly hned čtyři přátelské souboje. Nejprve dva tréninkové v Brně, výsledkově z pohledu hostitelek 3:1 a 1:3. Poté další dva na turnaji v Ostravě, znovu s vyrovnanou bilancí – 3:2 pro VK a 2:0 pro KP.
Každopádně letošní Královo Pole vypadá jako dobře poskládané družstvo, dokonce s několika zahraničními posilami. Na nahrávce vše diriguje kapitánka lotyšské reprezentace Elvita Dolotova, na smeči tvrdí muziku Cassidy Baird z USA, nejčastěji boduje slovenská univerzálka Karin Šunderlíková. A to ještě do kolektivu přibyla druhá Američanka Kelsi Hobbs na účko, premiérově by mohla naskočit právě v sobotu.
„Brno dalo dohromady výborný tým, kvalitu má v podstatě na všech postech, kromě mladých českých hráček se opírá hlavně o silné cizinky. Dost se známe z přípravy, kde jsme s KP dokázali hrát vyrovnaně, ale mistrák může být úplně jiný. Očekávám velice těžký boj o každý míč a určitě budu spokojen s jakýmkoliv vítězstvím,“ uvedl kouč prostějovských žen Lubomír Petráš.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...