Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každé nové sezóně volejbalových žen VK Prostějov předchází oficiální týmové fotografování. V posledních letech se stalo pravidlem, že tento „populární“ úkon proběhne na dvě samostatné etapy.

„Jedno focení provádí Český volejbalový svaz s určitým časovým předstihem pro své potřeby v souvislosti se soutěžemi a veškerými materiály, které k nim vydává. Druhé focení si pak děláme my sami pro naše vlastní potřeby, většinou až krátce před začátkem sezóny,“ vysvětlil sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.
Svazové pořizování snímků přitom již proběhlo, a to v úterý 8. září přes poledne v hale prostějovského Sportcentra DDM. Z Prahy dorazili profesionální fotograf i jeho asistent (mimochodem s respirátory na obličejích), vybalili špičkové vybavení, nachystali si ho – a už to frčelo. Nejprve se dělaly individuální obrázky hráček a členů realizačního týmu, poté přišla na řadu společná fotografie celého družstva. Rozestavení plejerek i realizáku si vzal na povel právě Čada jakožto nejzkušenější borec pro tyto příležitosti. A přes několik obvyklých fórků provázených všudypřítomným smíchem bylo za chvíli hotovo.
Perlička na závěr. Víte, jak fotograf dosáhl krásných úsměvů svých objektů? Těsně před opakovaným mačkáním spouště neřekl obligátní „sýr“, leč něco úplně jiného. „Ho.no,“ překvapil aktéry a zároveň je rozesmál. „Tohle vždycky zabírá,“ pochvaloval si pak. (son)

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...