Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Téměř v plné síle by měly prostějovské volejbalistky vstoupit do nového extraligového ročníku – pokud se samozřejmě ve zbývajícím čase před úvodním soutěžním duelem nestane nic zdravotně nepříjemného.

„Až na jedinou výjimku jsou zatím všechny holky fit a maximálně natěšené na ostrý start sezóny,“ prozradil hlavní kouč žen VK Lubomír Petráš směrem k rychle se blížícímu šlágru doma proti Šelmám Brno.
Zmíněnou výjimkou je mladá smečařka Lenka Knorová, jež od svého loňského příchodu na Hanou z Českých Budějovic prodělala už tolik různých problémů se zdravím, že by to vydalo na pořádně tlustý chorobopis. A momentálně laboruje s bolavými zády. „Začala chodit na kapačky, aby bolest postupně ustala. Tahle léčba přitom zabere nějaké dva až tři týdny a během té doby se musíme obejít bez Lenky,“ povzdechl si Petráš, který za rok a kousek působení Knorové v Prostějově mohl její potenciál využít jen při několika málo utkáních.
„Je zřejmé, že za Lenčiny potíže nemůže pouze fyzická stránka, ale má to i v hlavě. Proto jsme spolu vedli řeč a zdůraznil jsem jí, aby se teď v první řadě snažila dát konečně po všech stránkách dohromady. Až potom může naplno hrát tak, jak se od ní očekává,“ řekl sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.

 

Předsezónní servis ke startu volejbalové sezony včetně losu a soupisky VK Prostějov najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 14. září

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...