Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jak už Večerník informoval v minulém vydání, lucemburský los evropských klubových pohárů 2020/21 rozhodl o tom, že volejbalistky VK Prostějov postoupily přímo do osmifinále nadcházejícího ročníku Challenge Cupu, kde narazí na lepšího z dvojice Dinamo Bukurešť – AJM FC Porto. Dnes stručně přiblížíme portugalský celek, jenž podle dostupných informací není radno vůbec podceňovat.


Ačkoliv je totiž Porto známo ze sportovního hlediska hlavně díky vynikajícímu fotbalovému klubu, ani ženský volejbal nelze díky jeho tamní žhavé současnosti stavět bokem. Novodobá historie AJM je kratičká, navazuje na předchozí existenci oddílu pod jiným názvem Porto Volei. Ten dokázal vyhrát národní ligu i pohár 2015, další pohárový triumf v Portugalsku přidal o tři roky později.
Následně se tamní ženstvo přetransformovalo do nového subjektu AJM FC Porto a ten začal v zemi z Pyrenejského poloostrova dominovat. Zkraje minulé sezóny ovládl portugalský Superpohár, následně dokázal zvítězit i v klasické pohárové soutěži a navíc suverénně vedl průběžnou ligovou tabulku, než celý ročník předčasně ukončil koronavirus. Nyní FC čeká premiéra na kontinentální scéně, kde rozhodně nemíní být jen do počtu.
Hlavním trenérem je Rui Moreira, z loňského úspěšného kádru pokračují hráčky Barbara Gomes, Joana Resende, Ana Afonso, Tania Oliveira, Beatriz Moreira, Bruna Guedes, Marlene Pereira, Jordane Tolentino a Beatriz Santos. Novými posilami pak jsou Barbara Pauseiro, Ana Figueiras, Yasmine Bednarczuk, Luana Gomes, Katia Oliveira i Clarisse Peixoto.
Uvedená jména asi středoevropskému fanouškovi volejbalu nic neřeknou, ale varováním pro Dinamo Bukurešť a případně i VK Prostějov určitě je, že vesměs jde o špičkové Portugalky včetně několika členek tamní reprezentace, či akvizice z Brazílie coby vyhlášené bašty hry pod vysokou sítí. Proto je klidně možné, že Hanačky nakonec nevyzvou obecně favorizovaný kolektiv z Rumunska, nýbrž okusí, jak chutná volejbalové portské.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...