Dobré ráno, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak už Večerník informoval v minulém vydání, tento týden stráví v Prostějově na soustředění volejbalistky PVK Olymp Praha. A ženy VK využijí jejich přítomnosti k částečně společné přípravě.

„Dohodli jsme se s koučem Olympu Standou Mitáčem, že si v úterý 25. i ve čtvrtek 27. srpna odpoledne uděláme společné modelované tréninky. Jak přesně budou vypadat, na tom se operativně domluvíme až během nich,“ prozradil hlavní kormidelník vékáčka Lubomír Petráš.
Co od těchto dvou přípravných jednotek prostějovského a pražského družstva na jednom hřišti očekávat? „Určitě si vyzkoušíme zčásti řízeným způsobem různé herní situace a rozhodně si proti sobě dáme taky několik cvičných setů,“ odhadoval Petráš.
V oba dny proběhnou společné tréninky od 16.00 do 18.00 hodin v hale Sportcentra DDM. „Nepůjde o klasické přáteláky, ale i tak – nebo možná tím víc – nám takový model může hodně dát. Olymp složil pro letošek dohromady velmi kvalitní družstvo, je jedním z největších favoritů extraligy. A dvakrát s ním potrénovat nám jedině prospěje,“ těší se Petráš.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...