Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Intenzita a náročnost přípravy volejbalistek VK Prostějov se postupně zvyšuje, stejně jako podíl herních prvků v její náplni na úkor nabírání kondice. Tenhle předem plánovaný trend byl během třetího týdne společné dřiny jasně patrný.

Více volejbalu v tréninkovém procesu umožnil i fakt, že tým Hanaček už je s jedinou výjimkou personálně kompletní. „Chybí již pouze Terka Baláková, které vrcholí beachová sezóna. Ještě poslední srpnový víkend má závěrečný turnaj – mistrovství republiky žen. Hned potom se k nám od 31. srpna připojí,“ upřesnil hlavní kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Nahrávačky Iva Šípová a Klára Dvořáčková, blokařky Michaela Jurčíková, Kateřina Kvapilová a Petra Kožoušková, smečařky Karolína Fričová, Aneta Weidenthalerová, Tereza Pluhařová a Lenka Knorová, univerzálka Gabriela Kopáčová i libero Adéla Stavinohová tentokrát makaly šest tréninkových dní od pondělí 10. do soboty 15. srpna.
„Polovina dnů byla dvoufázových a polovina jednofázových. Stále se věnujeme v dostatečné míře fyzičce a posilování, ale krůček za krůčkem přidáváme víc herních věcí. Celý týden panovala velká vedra, což není úplně příjemné, ovšem holky si na nic nestěžovaly. Dál pracují velice dobře,“ pochválil Petráš svěřenkyně.
Sobotní jednotka se svou podobou blížila přípravnému utkání. „Díky tomu, že se jako hráč zapojil asistent trenéra Kuba Krčmař, jsme si mohli dát několik cvičných setů šest na šest. Měly slušnou úroveň, samozřejmě však ještě máme hodně co zlepšovat. Do začátku extraligy pořád zbývá měsíc,“ upozornil slovenský lodivod.
Úvodní přátelské duely absolvují prostějovské ženy už nejbližší pátek 21. srpna v Brně. „Jak jsem říkal minule, v Králově Poli odehrajeme dva zápasy během jednoho dne. První dopoledne od 10.00 hodin, odvetu pak ve tři odpoledne. Myslím, že na rozjezd půjde o ideální prověrku,“ odtušil Petráš směrem k nadcházejícím střetnutím proti věkově ještě mladšímu soupeři.
V termínu 24. až 28. srpna stráví v Prostějově své soustředění volejbalistky Olympu Praha, čehož chce domácí kolektiv logicky využít. „S trenérem PVK Standou Mitáčem jsme se předběžně domluvili, že něco společně provedeme. Jestli klasický přátelák, nebo třeba společný modelovaný trénink, či něco podobného, to se teprve uvidí. Během tohoto týdne si vše upřesníme.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...