Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Start nového ročníku volejbalové UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 se sice rychle blíží, což ale nijak nebrání některým účastníkům této soutěže v dalším hráčském posilování. Například tým UP Olomouc přivedl do svých řad opět novou cizinku, tentokrát Michaelu Bjerregard-Madsen z Finska.

Šestadvacetiletá, 183 centimetrů vysoká blokařka a národní reprezentantka své země přestoupila na Hanou z belgického Lendelede. „Míša je zkušená blokařka. Má za sebou několik utkání na mezinárodní scéně, což se nám bude hodit nejen v domácích soutěžích, ale také v Champions League,“ řekl na adresu nové akvizice předseda olomouckého klubu Jiří Zemánek. Neméně ambiciózní Šelmy Brno nejprve potvrdily už dříve naznačovaný příchod mladé smečařky Kláry Faltínové z TJ Ostrava. Načež ohlásily ještě zisk jiné posily, o poznání zkušenější a nadmíru zajímavé. Stala se jí rovněž smečařka Marie Kozubíková (za svobodna Toufarová), která předminulou sezónu strávila ve VK Prostějov. Nyní se vrací do české ligy ze švýcarského Lugana.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...