Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od roku 2008 prostějovské volejbalistky nepřetržitě působí v klubových pohárech Evropy. Prvních deset let dokonce hrály elitní Champions League, v posledních dvou sezónách se přesunuly do CEV Cupu. A letos premiérově vstoupí do třetího nejvyššího Challenge Cupu. Snad…


„Minulý ročník evropských volejbalových pohárů se kvůli koronaviru vůbec nedohrál, takže určitá nejistota nadále panuje. Zvlášť když se teď nákaza ve větší míře vrací. I vedení federace CEV asi ještě vyčkává na aktuální vývoj situace, neboť už by mělo v nejbližší době proběhnout losování pohárových soutěží 2020/21. Zatím však nebyly zveřejněny žádné informace kdy, kde a další podrobnosti,“ řekl nám sportovní ředitel VK Prostějov Miroslav Čada.
Přihláška vékáčka do Challenge Cupu každopádně platí. A byť mladý tým Hanaček prošel další hráčskou obměnou, rád by se na mezinárodní scéně alespoň trochu prosadil. „Ve Vyzývacím poháru přece jen nebývá už tolik papírově nejsilnějších družstev, tím pádem se v něm dá o něco reálněji uspět v porovnání s CEV Cupem a především špičkovou Ligou mistryň. Proto chceme postoupit minimálně přes našeho prvního soupeře, což jsem také holkám řekl na úvodním srazu při zahájení přípravy. Samozřejmě však záleží na konkrétním protivníkovi, kterého nám los přidělí. A jestli se evropské poháry vůbec rozjedou, případně kdy a za jakých zdravotních podmínek či hygienických opatření,“ doplnil Čada zamyšleně.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...