Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedlouho po ženském „A“-družstvu zahájí společnou letní přípravu také mládežnické volejbalistky VK Prostějov. Jejich startovacím dnem přitom bude sobota 1. srpna.

„Plán je takový, že v první srpnový den začnou juniorky a kadetky, od pondělka 3. srpna se následně přidají starší i mladší žákyně. Drtivá většina tréninků bude během celé přípravy probíhat v Národním sportovním centru PV, pokud zrovna nevyrazíme na soustředění,“ řekl nám šéftrenér mládeže vékáčka Aleš Novák.
Takové kempy si talentované Hanačky užijí dva. „Nejprve máme na programu tradiční soustředění v Karlově pod Pradědem, byť tentokrát kratší od 5. do 8. srpna. Každopádně ho absolvují naše týmy všech mládežnických kategorií a zaměření bude jako obvykle převážně kondiční,“ prozradil Novák.
„Druhý tréninkový kemp bude celotýdenní v termínu 20. až 26. srpna, to se s holkama vydáme do Uherského Brodu. A tam už se hodláme věnovat téměř výhradně herním věcem, volejbal dostane přednost a fyzičku zařadíme na doplnění,“ upřesnil kouč.
Mezitím i poté budou prostějovské naděje pracovat na svém sportovním rozvoji v domácím prostředí. „Chceme navázat na vydařené období po koronaviru, kdy se nám osvědčila pestrá tréninková náplň. Cílem je, aby to holky bavilo a současně makaly v potřebné kvalitě,“ stanovil Novák jasné priority.
Samozřejmě nezapomíná ani na přípravné turnaje. „Ty přijdou na řadu od září a my se snažíme pro juniorky, kadetky i oba žákovské výběry zajistit dostatek takových herních prověrek před startem jejich soutěží. Ten letos připadá na druhou polovinu září, případně až na první půlku října. Snad zůstane zdravotní situace příznivá a začátek sezóny nic nenaruší,“ zadoufal Aleš Novák.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...