Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Téměř měsíc strávil v Prostějově reprezentační tým mladých volejbalistek České republiky věkové kategorie U15. V hale místního Národního sportovního centra PV absolvoval soustředění od 27. června do 22. července, než jej tedy uplynulou středu podle plánu uzavřel.

„Holky musím maximálně pochválit za to, kolik práce tady odvedly. Náplň byla dost náročná, i když jsme se samozřejmě snažili během tak poměrně dlouhé doby o tréninkovou pestrost. A vedle intenzivní přípravy jsme se věnovali také důkladné regeneraci, odpočinku a v rámci možností i rekondiční zábavě,“ shrnul hlavní kouč národního výběru žákyň Aleš Novák, na oddílové platformě šéftrenér mládeže VK Prostějov.
Každodenní program s výjimkou volných dnů tvořily dvě tréninkové fáze trvající vždy tři hodiny dopoledne i odpoledne. „Kromě klimatizovaného prostředí haly NSC, což je v parném létě značná výhoda, jsme využívali také posilovnu v nedaleké letní hale a regenerační linku Sportcentra DDM. Vynikající podmínky včetně zázemí přijeli obhlédnout rovněž reprezentační trenéři českých žen Giannis Athanasopoulos a Stanislav Mitáč, které jsme přivítali na krátké návštěvě,“ informoval Novák.
Mezi šestadvaceti talentovanými hráčkami z celé ČR měl v srdci Hané též dvě klubové svěřenkyně Andreu Fabikovičovou a Annu Pečenkovou. „Jak už jsem řekl, stojíme vlastně na začátku dvouletého procesu tvorby co nejlepšího a soudržného mančaftu, jehož vrchol přijde v roce 2022 při domácím evropském šampionátu kadetek zde v Prostějově. Vykročili jsme k němu podle mého názoru velmi vydařeně,“ zdůraznil Novák.
Složení družstva volejbalových žákyň ČR na soustředění v Prostějově: Andrea Fabikovičová, Anna Pečenková (obě VK Prostějov), Julie Bažó (Sokol Bedřichov), Markéta Beranová (Lokomotiva Plzeň), Kateřina Brunclíková, Fedora Jakuškina, Kristýna Němečková, Josefina Smolková (všechny Dukla Liberec), Lilien Ciprová, Monika Zídková (obě 15. ZŠ Plzeň), Caroline Formánková (Vavřinec Kladno), Ema Pátková (Havlíčkův Brod), Daniela Hrbková (Sokol Frýdek-Místek), Adéla Chládková (TJ Šumperk), Nela Jasečková (Hlincova Hora), Tereza Kasandová (VK Jirkov), Laura Kuldanová (Olymp Praha), Tereza Nová, Martina Pokorná (obě Volejbal Kralupy), Anna Pragerová (Rtyně v Podkrkonoší), Tereza Raabová (VK Znojmo), Natálie Štolfová, Lucie Zapletalová (obě VAM Olomouc), Kateřina Vafková (Volejbal Boskovice), Veronika Vašíčková (Lokomotiva Břeclav), Ema Zedníková (TJ Ostrava).
Realizační tým: hlavní trenér Aleš Novák, asistenti trenéra Josef Smolka, Jakub Brečka a Aneta Tobiášová, kondiční trenér Karel Vlašič, fyzioterapeutka Michaela Pachmanová, vedoucí družstva Petra Smolková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...