Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Možná nejdříve v klubové historii vstoupí volejbalistky VK Prostějov do společné letní přípravy na novou sezónu. Před nadcházejícím soutěžním ročníkem 2020/21 se tak stane právě dnes, tedy v pondělí 27. července odpoledne tradičně v hale Sportcentra DDM.

„Česká extraliga letos začíná hodně brzy, úvodní kolo je na programu již po půlce září. Proto jsme se rozhodli i přípravu otevřít s týdenním předstihem oproti původnímu plánu, abychom měli dostatek času se důkladně nachystat po všech stránkách,“ vysvětlil hlavní kouč žen vékáčka Lubomír Petráš.
Když vezmeme dnešní tréninkový start a zmíněnou ouverturu elitní tuzemské soutěže 19. září, vychází nám necelých osm týdnů na práci. „Myslím, že to je v rámci možností dostatečná doba na to komplexně zamakat na veškerých potřebných věcech a zároveň dávat postupně dohromady obměněný tým,“ uvažoval Petráš.
Na dnešním srazu přivítá kompletní kádr dvanácti hráček v následujícím složení: nahrávačky Klára Dvořáčková a Iva Šípová, blokařky Michaela Jurčíková, Kateřina Kvapilová a Petra Kožoušková, smečařky Karolína Fričová, Aneta Weidenthalerová, Lenka Knorová a Tereza Pluhařová, univerzálky Gabriela Kopáčová a Tereza Baláková, libero Adéla Stavinohová.
Celou přípravu stráví Hanačky v domácím prostředí při obvyklé tréninkové náplni, srovnatelné s předchozími lety. „Nehodláme nijak moc experimentovat, byť nějaké moderní prvky samozřejmě zařadíme – stejně jako v minulých sezónách. Každopádně budeme od začátku kombinovat herní část s kondiční tak, že v úvodu dostane větší prostor fyzická stránka, to znamená běhání, posilování i různé cviky. A postupně bude na úkor kondice přibývat volejbalu,“ vyložil Petráš.
Nezbytnou dřinu Prostějovanky absolvují v hale Sportcentra DDM, v tamní posilovně i v posilovně letní haly u velodromu a také v přírodě blízkého lesoparku Hloučela. Zajištěna je pochopitelně též kvalitní regenerace. „Během posledních dvou víkendů před extraligou máme naplánovanou účast na dvou přípravných turnajích, 5. až 6. září v Ostravě a od 11. do 13. září v Olomouci. Ještě předtím či průběžně se pak podle aktuální situace pokusím domluvit jednorázové přátelské zápasy,“ prozradil slovenský kouč svou představu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...