Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kromě UP Olomouc mají všechny ostatní týmy volejbalové UNIQA extraligy žen ČR ve svých současných kádrech minimum zahraničních hráček (s výjimkou Slovenek). Z tohoto trendu však aktuálně vybočilo Královo Pole, kam přišla čtyřiadvacetiletá smečařka Cassie Baird z USA naposledy působící v portugalském SC Leixoes.

„O České republice jsem slyšela hodně pěkných věcí a jsem moc ráda za to, že zde můžu v příští sezóně působit. Je to pro mě velká výzva a také cesta k mému dalšímu profesnímu růstu,“ vzkázala 187 centimetrů vysoká Baird zatím na dálku z Ameriky citelně zasažené koronavirem.
Zajímavý přestup je na spadnutí mezi dvěma kluby nejvyšší tuzemské soutěže. Z Ostravy, kterou již dříve opustily polská univerzálka Alexandra Wanczyk (do Šternberka) a další účko Monika Adamčíková (do oddílového béčka), se smečařka Klára Faltínová – mimochodem beachová parťačka prostějovské Terezy Balákové – chystá odejít do Šelem Brno.
Vedení TJ tak dává dohromady částečně obměněné družstvo, jež bude vedle národních soutěží působit během nového ročníku 2020/21 i v evropském Challenge Cupu. „Chceme mít co nejširší kádr, abychom se mohli konfrontovat se silnějšími kluby a co nejlépe uspěli v Evropě,“ řekl ostravský trenér Zdeněk Pommer.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...