Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ne náhodou bylo město Prostějov v první polovině června dějištěm úvodního soustředění volejbalové reprezentace žen České republiky v letošním roce po koronavirové přestávce. Elitní tuzemský výběr strávil v Národním sportovním centru PV i blízkém Hotelu Tennis Club necelé dva týdny. A podle našich exkluzivních informací se sem vrátí na téměř celý srpen!


„Moje manželka několik let nastupovala za místní VK Prostějov, já jsem s ní tady trávil hodně času. A oběma se nám zde moc líbilo, od té doby tu máme spoustu kamarádů i přátel. Navíc vím, jak výborné podmínky v Prostějově k volejbalu jsou, zvlášť po vybudování moderní haly NSC. Když se k tomu připočte špičkové zázemí, je zřejmé, proč se sem pravidelně vracet,“ vysvětlil už dříve reprezentační kouč ženského kolektivu ČR Giannis Athanasopoulos.
Brzy po tréninkovém kempu na prostějovské půdě se vyjasnilo ohledně osudu kvalifikace Mistrovství Evropy 2021. Původní systém zápasů každý s každým doma a venku v jednotlivých skupinách byl změněn na turnajový model, kdy v každé grupě budou odehrána dvě jednorázová klání. Skupina F s Češkami takto proběhne 26. až 28. srpna v Lotyšsku a od 4. do 6. září v Bosně a Hercegovině, pokud vše pochopitelně nepřekazí koronavirus. Čtvrtým družstvem ke zmíněné trojici je Slovinsko, odkud pochází právě Athanasopoulosova choť Sonja Borovinšek.
Podstatné pro naše okresní město je, že český nároďák volejbalistek zanedlouho zase zamíří do Prostějova – a to na dost dlouhou dobu. „Můžu prozradit, že repre žen ČR by v Národním sportovním centru PV měla trénovat tři srpnové týdny před evropskou kvalifikací. Giannis si zdejší prostředí i podmínky vždy velice pochvaluje, kromě perfektního vybavení a zázemí je příjemným komfortem navíc hlavně stálá teplota v hale, která i během letních veder zůstává díky klimatizaci těsně nad dvaceti stupni Celsia,“ řekl Večerníku ředitel NCS Ivan Pospíšil s tím, že se všichni zaměstnanci na nejlepší tuzemské sportovkyně zpod vysoké sítě už moc těší.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...