Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Služebně nejstarší ženou ve volejbalovém oddílu VK Prostějov je Solange Soares. Brazilská rodačka se slovenským pasem přišla do hanáckého klubu hned po jeho vzniku v roce 2007, nejprve zde dlouho působila jako hráčka, poté coby kondiční trenérka a řadu posledních let je mládežnickou trenérkou.

Během uplynulé sezóny měla na starost nejprve juniorky a následně mladší žákyně, v příštím ročníku převezme kadetky, ty vedla už část nedávno skončené přípravy po koronavirové pauze. Po dohodě s vedením vékáčka odcestovala na více než měsíc domů.
„Ano, Soli odletěla začátkem června do Brazílie, ačkoliv tam situace s nákazou covid-19 není vůbec příznivá. Je však jasné, že zvlášť za těchto okolností moc chtěla vidět svou rodinu i přátele, strávit s nimi doma nějaký čas. Vrátit zpět do České republiky by se měla v polovině července, aby hned nastoupila povinnou čtrnáctidenní karanténu a následně mohla vést kadetky od úvodu přípravy 1. srpna,“ prozradil šéftrenér mládeže VK Aleš Novák.
Ten přivítal do štábu lodivodek a lodivodů prostějovských nadějí cennou posilu v osobě Ivany Kratochvílové, která poslední rok pracovala coby masérka u „A“-týmu žen vékáčka. Současně ale koučovala žákyně v Olomouci, a ještě navíc hrávala druhou ligu žen za TJ OP Prostějov. Nyní se už plně přemístí do našeho okresního města.
„Jsme rádi, že Iva přijala naši nabídku a povede žákyně VK. Jestli vedle toho zůstane i masérkou áčka, to si teď řeší sportovní ředitel klubu Mirek Čada,“ odtušil Novák. A nakolik bude Kratochvílová stíhat jako dosud aktivně nastupovat i v druholigových službách ópéčka se teprve uvidí. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...