Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned pětičlenné zastoupení měl prostějovský volejbal na beachovém turnaji Letního poháru žen v Brně na tamním „Sokoláku“. A dvě hráčky VK útočily na medailové posty, z toho jedna úspěšně!

Specialistka na „plážák“ Kylie Neuschaeferová, jež v zimě posílila šestkové juniorky vékáčka a pomohla jim k postupu zpět do extraligy, přesvědčila o svých kvalitách na písku. Ve dvojici s brněnskou Michaelou Břínkovou suverénně ovládly základní skupinu, tím postoupily přímo do čtvrtfinále a přesvědčivě uspěly i v něm. Narazily až v semifinále proti pozdějším vítězkám celé akce, ale chuť si spravily v duelu o třetí příčku, což znamenalo bronzovou radost.
Tereza Baláková z TJ OP Prostějov nastoupila tradičně s ostravskou Klárou Faltínovou a v grupě B si mohla užít dvě „derby“ proti městským parťačkám. Jedno zvládnuté a druhé prohrané ji poslaly do osmifinále, kde se povedlo otočit nepříznivý vývoj. Načež přišla čtvrtfinálová stopka, ovšem nesmírně těsná od nakonec stříbrného páru. Dělené páté místo rozhodně není špatné.
Barbora Bartošíková a Lenka Zabloudilová vytvořily oddílové duo ópéčka. Podařilo se jim díky jednomu vítězství postoupit z kvalifikace do hlavní soutěže, kde však v téměř výhradně prostějovské skupině dvakrát podlehly a obsadily tak třináctou pozici.

LETNÍ POHÁR ŽEN – BRNO
Výsledky – kvalifikace, 1. kolo: Bartošíková, Zabloudilová volný los. Kvalifikace, 2. kolo: Bartošíková, Zabloudilová – Rejzková, Valtrová 0:2 (-16, -6). Kvalifikace, opravy: Bartošíková, Zabloudilová – Dvořáková, Kužílková 2:0 (19, 10). Základní skupina B: Baláková, Faltínová – Bartošíková, Zabloudilová 2:0 (9, 8), Neuschaeferová, Břínková – Přibylová, Budinská 2:0 (19, 16), Neuschaeferová, Břínková – Baláková, Faltínová 2:0 (15, 16), Bartošíková, Zabloudilová – Přibylová, Budinská 0:2 (-15, -14). Osmifinále: Baláková, Faltínová – Sulej, Jakuc 2:1 (-18, 11, 9). Čtvrtfinále: Neuschaeferová, Břínková – Gistrová, Hajnová 2:0 (9, 14), Baláková, Faltínová – Cebáková, Janečková 0:2 (-19, -27). Semifinále: Neuschaeferová, Břínková – Kulhánková, Pospíšilová 0:2 (-19, -13). O 3. místo: Neuschaeferová, Břínková – Rejzková, Valtrová 2:0 (15, 13).
Konečné pořadí: 1. Kulhánková, Pospíšilová, 2. Cebáková, Janečková, 3. Neuschaeferová, Břínková, 4. Rejzková, Valtrová, 5. Baláková, Faltínová a Gistrová, Hajnová a A. Resová, D. Resová a Frommová, Šmejcká, 13. Bartošíková, Zabloudilová atd. 

IR

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...