Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Evropská volejbalová federace CEV zrušila všechny kvalifikace na mládežnická ME v letošním roce, včetně šampionátu do 19 let. Proto se Úsek mládeže Českého volejbalového svazu společně s vedením reprezentačního týmu žen dohodli na zřízení nového národního kolektivu U19, který absolvuje tři krátká soustředění.

První z nich už proběhlo od středy 1. do soboty 4. července ve Vésce u Olomouce. A do českého nároďáku pro tenhle úvodní kemp byly povolány i dvě hráčky VK Prostějov, konkrétně libero Adéla Stavinohová a nahrávačka Klára Dvořáčková.
Druhé soustředění je na programu 8. až 11. července na stejném místě, ovšem bez prostějovské účasti. Zatímco pro tréninkový sraz číslo tři (od 14. do 18. července v Mikulově) se do nominace dostala Stavinohová. V permanenci navíc byly či budou i některé volejbalistky, jež za vékáčko nastupovaly v minulosti (Tereza Slavíková, Nicole Šmídová, Adéla Benediktová), do realizačního týmu patří jako asistent Lukáš Miček.
„Vzhledem k tomu, že nás čeká a nemine generační výměna v národním družstvu žen, vidím tento projekt jako spojující článek mezi juniorskou a seniorskou generací. Koronakrize znemožnila našim juniorkám kvalifikovat se na Mistrovství Evropy 2020, ale v práci je potřeba kontinuálně pokračovat,“ vysvětlil manažer reprezentace ČR Miloslav Javůrek. (son)

Složení národního výběru volejbalistek ČR U23 na 1. soustředění ve Vésce u Olomouce: nahrávačky: Klára Dvořáčková (VK Prostějov), Nicole Šmídová (Sokol Šternberk), Květa Grabovská (KP Brno), blokařky: Magdaléna Jehlářová (univerzita v USA), Ema Kneiflová (Sokol Šternberk), Ela Koulisiani (KP Brno), Michaela Nečasová (KP Brno), Silvie Stráská (KP Brno), útočnice: Michaela Brichtová (Olymp Praha), Magdalena Bukovská (KP Brno), Denisa Pavlíková (KP Brno), Eva Svobodová (Dukla Liberec), Veronika Virtová (Volejbal Plzeň), libera: Adéla Stavinohová (VK Prostějov), Tereza Slavíková (Sokol Šternberk), Adéla Chevalierová (TJ Ostrava), Daniela Digrinová (KP Brno)
Realizační tým
hlavní trenér: Giannis Athanasopoulos, asistenti trenéra: Stanislav Mitáč, Lukáš Miček, Iva Zburová, kondiční trenér Aleš Holubec, masérka: Veronika Schnellyová, manažerka: Petra van Gorp Adamová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...