Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už dříve bylo jasné, že hráčský kádr volejbalistek UP Olomouc prochází velkou obměnou a nově hodlá spoléhat na řadu zahraničních posil. Největší bodová tahounka dosavadního družstva Hanaček přitom sama zamířila do ciziny. Na mysli samozřejmě máme mladou univerzálku Gabrielu Orvošovou, která přestoupila do polského BKS Stal Bielsko-Biala.

Nastupovat tam bude společně se svou reprezentační kolegyní i dřívější parťačkou z úpéčka Andreou Kossányiovou. „Polská liga je hodně kvalitní a určitě patří k nejlepším. Pro mě je důležité, že se můžu posouvat dál. Měla jsem spoustu nabídek, ale v koronavirové situaci by bylo docela složité jít někam dál, proto nakonec Bielsko,“ okomentovala Orvošová novou kariérní výzvu. Ve své volejbalové dráze bude pokračovat slovenská univerzálka Nikola Pištěláková, jež minulou sezónu vynechala kvůli mateřským povinnostem. Nyní se vrací do plné zátěže, a to opět v Dukle Liberec, kde byla během extraligového ročníku 2018/19 jednou z nejčastěji skórujících hráček soutěže.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...