Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V prvotní fázi společné přípravy volejbalové reprezentace žen ČR sice figurovaly dvě hráčky VK Prostějov Gabriela Kopáčová a Klára Dvořáčková, ale elitní národní výběr postupně zůstal v pokračující tréninkové náplni bez našeho klubového zastoupení.

Začátkem minulého týdne pak Češky odehrály úvodní dva přátelské duely letošního roku, a to v Polsku. Kvalitní protivnice je hodně prověřily, nakonec jim i oba vzájemné zápasy patřily. Nejprve poměrem 3:1 (14, 19, 19, -24), poté těsně 3:2 (-17, 22, 17, -22, 13). „Myslím, že po té dlouhé pauze to nebylo nejhorší. Ukázalo nám to, na čem máme a musíme pracovat, kde jsou naše slabiny. Dnešní utkání rozhodl servis, neodtlačily jsme je od sítě a to pak bylo rozhodující. Zítra se pokusíme o lepší výsledek,“ říkala po prvním souboji smečařka Andrea Kossányiová, někdejší členka vékáčka. „V porovnání se včerejším zápasem jsem velmi spokojen. Holky plnily taktické pokyny, které jsme si před utkáním řekli. Hráli jsme proti jedné z nejlepších univerzálek světa, celkově zlepšili útok po podání soupeře, slušně fungovala obrana a chválím děvčata za týmové pojetí,“ zhodnotil kouč Giannis Athanasopoulos po odvetě. Zajímavostí je, že v šestkovém volejbalu šlo o celosvětově premiérové mezinárodní střety oficiálního charakteru.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...