Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výborným způsobem si vedly dvě hráčky VK Prostějov na třetím turnaji elitní Tipsport Beach Series žen 2020 v plážovém volejbalu. Opět špičkově obsazené klání tentokrát hostil Nymburk a obě zástupkyně hanáckého klubu se tam prosadily mezi užší tuzemskou špičku.

Tereza Baláková ve dvojici s ostravskou Klárou Faltínovou se do hlavní soutěže musely prokousat přes tři duely kvalifikace, což se jim podařilo. Následně vyhrály jedno ze dvou utkání základní skupiny a tím postoupily do osmifinále, ve kterém udolaly duo Kolderová, Knoblochová 2:1. Čtvrtfinále proti pozdějším suverénním vítězkám Hermannové a Nausch Slukové už sice bylo nad jejich síly, přesto během úvodního setu statečně vzdorovaly a konečné páté místo je super výsledek!
Hodně dobře dopadla i Adéla Benediktová v páru s brněnskou Kateřinou Kuníkovou. V základní grupě znovu narazily na zmíněné top reprezentantky ČR Hermannovou a Nausch Slukovou, ovšem druhý mač dokázaly zvládnout proti deblu Frommová, Tučková. Následné vypadnutí v prvním kole play-off s Šulcovou a Honzovičovou znamenalo dělenou devátou příčku. 

TIPSPORT BEACH SERIES ŽEN – NYMBURK
Výsledky – kvalifikace: Baláková, Faltínová – Fixová, Selicharová 2:1 (-16, 18, 7), Baláková, Faltínová – Šťastná, Adamčíková 0:2 (-19, -16), Baláková, Faltínová – Hynková, Skopová 2:0 (13, 5). Základní skupina A: Benediktová, Kuníková – Frommová, Tučková 2:1 (19, -19, 6), Benediktová, Kuníková – Hermannová, Sluková 0:2 (-4, -8). Základní skupina F: Baláková, Faltínová – Šeredová, Lorenzová 2:0 (19, 19), Baláková, Faltínová – Resová, Břínková 0:2 (-16, -21). Play-off – 1. kolo: Baláková, Faltínová – Kolderová, Knoblochová 2:1 (16, -19, 8), Benediktová, Kuníková – Šulcová, Honzovičová 0:2 (-16, -8). Čtvrtfinále: Baláková, Faltínová – Hermannová, Sluková 0:2 (-17, -7).
Konečné pořadí: 1. Hermannová, Sluková, 2. Kubíčková, Kvapilová, 3. Štochlová, Maixnerová, 4. Kulhánková, Pospíšilová, 5. Baláková, Faltínová a Řeháčková, Kalhousová a Dunárová, Pluhařová a Šulcová, Honzovičová, 9. Benediktová, Kuníková atd.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...