Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ačkoliv byl soutěžní ročník 2019/20 vinou nástupu koronavirové epidemie předčasně ukončen a nedohrán, volejbalistkám VK Prostějov i tak přinesl spoustu jedinečných momentů. V našem cyklu se týden co týden ohlížíme za jedním z TOP okamžiků, které nás nejvíc zaujaly. Dnes se dostáváme na úplný závěr minulé sezóny, který naprosto nečekaně přišel o šest týdnů dříve, než původně měl.

Naprosto standardním způsobem a bez jakýchkoliv zádrhelů byla odehrána dlouhodobá část UNIQA extraligy žen ČR, osm nejlepších družstev tabulky po nadstavbě se normálně chystalo na play-off. Včetně Hanaček, jež coby čtvrté v pořadí měly během čtvrtfinálové série narazit na pátou Ostravu.
Pak to ale přišlo. Týden před plánovaným startem vyřazovacích bojů se začalo zjišťovat, že i do České republiky vtrhla ve větší míře nová nákaza. Každým dalším dnem se zpřísňovala opatření nařízená vládou, tudíž vše nejprve vypadalo tak, že se hrát sice bude, ovšem bez diváků. Ve čtvrtek 12. března však všechny podobné naděje padly.
Vzhledem k šířící se epidemii došlo k uzavření veškerých sportovních zařízení, v platnost vešel zákaz shromažďování většího počtu osob a vyhlášený stav nouze dával tušit, že dokončit extraligové bitvy nebude reálné. Další vývoj zdravotní situace tuhle hrozbu brzy potvrdil, když vedení Českého volejbalového svazu nemohlo jinak, než rozjetý ročník všech tuzemských soutěží bez náhrady utnout.
„Poslední klasický trénink jsme měli ve středu. O den později vešel v platnost nouzový stav, načež se k nám postupně dostaly informace, že to s velkou pravděpodobností přinese předčasné ukončení sezóny. Na čtvrteční odpoledne naplánovaný trénink tak už neproběhl, na hale Sportcentra DDM začínali dodržovat nařízené uzavření sportovišť. S holkama i realizačním týmem jsme místo toho zašli posedět do restaurace, než je taky zavřeli, a společně rozebrali jak celou sezónu, tak samozřejmě současnou situaci. Bylo to příjemné uzavření soutěžního ročníku za velice nezvyklých okolností,“ popisoval průběh mimořádného období kouč vékáčka Lubomír Petráš.
„S holkama jsme se shodli, že je to fakt hodně, hodně, hodně divný pocit. Snažíte se normálně fungovat, trénovat a směřovat přípravu ke čtvrtfinále, pak je rázem v jednu chvíli všechno sportovní snažení pryč. Nikdo z nás zatím nic takového nezažil, až doteď jsme měli štěstí na stabilní život bez zásadních problémů. Samozřejmě všichni vnímáme, jaká teď panuje situace a že je opravdu vážná i výjimečná. Proto musíme razantní opatření akceptovat a respektovat, na prvním místě je zdraví. Zvyknout si na ty náhlé změny včetně toho, že jsme jako sportovci přišli o vrchol soutěže, však asi chce trochu času,“ vyjadřoval Petráš příval zbrusu nových zkušeností.
Rovněž kapitánka mančaftu byla z celého dění doslova paf. „V ten čtvrtek 12. března jsme odpoledne normálně přišly na trénink a zjistily, že právě uzavírají halu, tudíž žádná příprava už nebude. A vzápětí se objevila informace, že s velkou pravděpodobností předčasně končí celá extraliga a už se v letošní sezóně vůbec nebude hrát. Nejdřív jsme nevěděly, co máme dělat, potom jsme si šly sednout do restaurace. A vzhledem k okolnostem se z toho posezení vlastně stala taková rozlučka. Všechny jsme byly vyjukané, žádná pořádně nevěděla, co nás čeká. Ale bylo v podstatě jasné, že sezóna končí,“ vzpomínala Michaela Zatloukalová.
„Tohle nikdo z nás ještě nezažil, pro všechny jde o něco úplně nového. Největší šok to byl určitě tím, jak život dlouho běžel normálně dál a pak se najednou vše začalo radikálně měnit. Den po dni pořád nějaké změny a omezení, člověk ani pořádně nevěděl, co přijde zítra. A z každodenního shonu jsme během jediného týdne všichni zavření doma, normální život se strašně rychle změnil v současný nouzový stav. Každý se s tímhle musel nějak srovnat,“ uhodila Míša hřebík na hlavičku větami o tom, kterak to nikdo neměl jednoduché.
Prostějovanky posléze skončily v extralize čtvrté, neboť pořadí po dlouhodobé fázi zůstalo dle rozhodnutí ČVS v platnosti. Nápor pandemie se následně podařilo dostat pod kontrolu, načež byla opatření postupně uvolňována. A od 28. dubna se ženy VK po šestitýdenní pauze opět pustily do přípravy – už směrem k příštímu ročníku 2020/2021. Bude mít tenhle příběh happyend tím, že se nová sezóna uskuteční bez zásahů koronaviru?

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...