Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak už Večerník v předchozích týdnech a měsících několikrát informoval, Národní sportovní centrum Prostějov se letos mělo stát dějištěm jedné z kvalifikačních skupin o postup na volejbalové Mistrovství Evropy kadetek 2020. Bohužel se však s definitivní platností nestane. Grupa E v rámci kvalifikace ME U17 byla původně plánována do krásné moderní haly na termín 1. až 3. května.

Tuhle původní variantu zrušila epidemie koronaviru, načež vedení Evropské volejbalové federace CEV přišlo s možností hrát v náhradním srpnovém termínu, pokud to bude možné. Jenže vývoj zdravotní situace na starém kontinentu – byť postupem času příznivější – aktuálně přiměl CEV k nepopulárnímu kroku zrušit veškeré kvalifikační boje mládežnických kategorií na letošním programu. Tím pádem se neuskuteční ani prostějovský turnaj s reprezentačními výběry dívek České republiky, Slovinska, Řecka a Lotyšska. Samotný šampionát v Černé Hoře by naopak proběhnout měl, snad na podzim. A družstvo ČR včetně dvou členek jeho hráčského kádru z VK Prostějov Andrey Píchalové a Simony Marešové musí čekat, jestli na něj postoupí administrativní cestou díky umístění v novém žebříčku národních kolektivů.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...