Dobrý podvečer, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ačkoliv byl soutěžní ročník 2019/20 vinou nástupu koronavirové epidemie předčasně ukončen a nedohrán, volejbalistkám VK Prostějov i tak přinesl spoustu jedinečných momentů. V našem cyklu se týden co týden ohlížíme za jedním z TOP okamžiků, které nás nejvíc zaujaly. Dnešní předposlední díl věnujeme úplnému závěru nadstavbové fáze UNIQA extraligy žen ČR 2019/2020, kde Hanačky usilovaly o co nejvýhodnější postavení pro play-off. Po klíčovém triumfu 3:1 v Ostravě držely vynikající a maximálně možnou třetí příčku, před sebou měly domácí bitvy se čtvrtým Olympem Praha i pátým Libercem a střetnutí u posledního Přerova. Tudíž všechno ve vlastních rukách.

Jenže proti Olympu nevyužily Petrášovy svěřenkyně skvělého vstupu a po jasně získaném prvním setu nedokázaly zastavit nápor zlepšujících se soupeřek na výsledných 1:3 (16, -21, -20, -21). Načež se výhodu vlastní palubovky nepovedlo využít ani proti Dukle v poněkud bláznivém duelu plném zvratů. Holky nakonec uzmuly alespoň bodík za rezultát 2:3 (-23, 18, -19, 14, -9), což bylo navzdory druhé nepříjemné porážce za sebou v hale Sportcentra DDM důležité.
Pražský výběr PVK sice poskočil na třetí pozici, ovšem vékáčko figurovalo těsně za ním na čtvrtém postu a mělo jistotu, že v případě jakéhokoliv vítězství na přerovské půdě neklesne níž. Čímž by následnou vyřazovací část startovalo doma. „Do Přerova pojedeme vyhrát, to jednoznačně. Čtvrtfinále chceme začínat na svém hřišti, i přes dvě poslední prohry tady jistě půjde o výhodu,“ říkala před cestou do rivalského hanáckého města smečařka Karolína Fričová.
V prostorově stísněném stánku Zubřic pak prostějovský mančaft neponechal absolutně nic náhodě. Během zahajovací sady sice protivnice dlouho kousaly, ale od stavu 18:17 favoritky zlomily jejich odpor stěžejní osmibodovou šňůrou na 18:25. Druhé dějství kontrolovaly stejným poměrem, třetí ovládly suverénně 9:25. A jednoznačná výhra 3:0 jim tedy zajistila výše zmíněné čtvrté místo, neboť třetí Olymp souběžně vyraboval Liberec rovněž 3:0, tím uhájil jednobodový náskok na omlazené obhájkyně ligového stříbra.
„Umístění po dlouhodobé části je reálným odrazem naší hry od konce září doteď a určitě jej bereme. Do sezóny jsme po vydařené přípravě skvěle vstoupili, potom následoval proti silným soupeřům trochu pokles a následně jsme střídali lepší výkony s horšími i přímo během jednotlivých utkání, náš mladý tým měl logické výkyvy. Podstatné je, že holky za každé situace bojují a snaží se vždy dělat maximum. Nejlepší dvojice Šelmy Brno a Olomouc je odskočená, zlepšující se Olymp Praha zaslouženě vystoupal na třetí pozici. Pro nás je rozhodně cenné, že jsme zůstali čtvrtí před Ostravou i Libercem. O všem teď rozhodne play-off,“ shrnul kouč Lubomír Petráš naprosto výstižně.
Jen nemohl tušit, že vrchol celého ročníku nečekaně zruší nákaza COVID-19. O tom však až příště v posledním dílu našeho seriálu.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...