Dobrý podvečer, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Několik posledních let se volejbalistky UP Olomouc marně pokoušely probojovat do základní části evropské Champions League, kde ženy VK Prostějov předtím působily osm let v řadě za sebou. Hanácké rivalky se už před dvěma roky dostaly k téhle vytoužené metě poměrně blízko, loni je pak od postupu do skupinové fáze Ligy mistryň dělil v závěrečném kole kvalifikace opravdu maličký kousek.

Přesto znova neuspěly. Teď to ale vypadá, že by se v nové sezóně mohly konečně dočkat. Vedení Šelem Brno coby vítězek dlouhodobé části UNIQA extraligy ČR 2019/20 (play-off se kvůli koronaviru nehrálo) se totiž svého práva na účast v nejvyšší klubové soutěži starého kontinentu vzdalo. A úpéčko jako druhý český celek v pořadí by podle dosavadních informací mohlo proniknout přímo do jedné ze základních grup. „Účast v Champions League je sice finančně i organizačně náročná a naše ekonomická situace není po nedohrané sezóně a známých potížích našich partnerů úplně růžová, přesto do toho jdeme. Ze svazu máme potvrzeno, že bychom se do Ligy mistryň měli dostat přímo, což je obrovská výzva a lákadlo. Vrcholový sport se dělá právě kvůli těmto nádherným vrcholům a skvělí olomoučtí fanoušci si takový zážitek prostě zaslouží. Navíc stavíme zcela nový hráčský kádr, který by měl mít ambice se s touhle výzvou po sportovní stránce úspěšně poprat,“ uvedl předseda olomouckého oddílu Jiří Zemánek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...