Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O předminulém víkendu proběhl druhý turnaj z pětidílného beachvolejbalového seriálu žen Tipsport beach series ČR 2020. Na pražském Strahově se mezi tuzemskou elitou snažily prosadit i dvě hráčky šestkového VK Prostějov.

Tereza Baláková společně s ostravskou Klárou Faltínovou vyhrály v základní skupině jedno utkání ze dvou, čímž pronikly do play off a v jeho úvodním dějství zůstaly kousek od postupu do osmifinále, se sestrami Dostálovými (jejich bratr je slavným rychlostním kanoistou) prohrály rozhodující tiebreak těsně 12:15. Celkově to znamenalo dělené sedmnácté místo.
Adéla Benediktová ve dvojici s brněnskou Kateřinou Kuníkovou podlehly v obou zápasech své grupy a skončily pětadvacáté. Alespoň však mohly poměřit síly s vynikajícím párem Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková, který později celé klání ovládl. A zopakoval tak triumf z premiérového dostaveníčka v Litoměřicích. (son)

TIPSPORT BEACH SERIES ŽEN – PRAHA STRAHOV
Výsledky – základní skupina A: Benediktová, Kuníková – Hermannová, Sluková 0:2 (-11, -9), Benediktová, Kuníková – Pecháčková, Šrámková 0:2 (-19, -14). Základní skupina E: Baláková, Faltínová – Adamčíková, Žolnerčíková 0:2 (-17, -15), Baláková, Faltínová – Votroubková, Šmejcká 2:0 (12, 17). Play off – 1. kolo: Baláková, Faltínová – A. Dostálová, M. Dostálová 1:2 (18, -9, -12).
Konečné pořadí: 1. Hermannová, Sluková, 2. Štochlová, Maixnerová, 3. Williams, Olivová, 4. Šťastná, Stará, 5. Břínková, Resová a Kulhánková, Pospíšilová a Kolderová, Knoblochová a Šeredová, Lorenzová, 17. Baláková

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...