Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ačkoliv byl soutěžní ročník 2019/20 vinou nástupu koronavirové epidemie předčasně ukončen a nedohrán, volejbalistkám VK Prostějov i tak přinesl spoustu jedinečných momentů. V našem cyklu se týden co týden ohlížíme za jedním z TOP okamžiků, které nás nejvíc zaujaly. Dnes se vracíme do období, kdy se Hanačky ocitly psychicky dole po nevydařeném závěrečném turnaji Final Four Českého poháru žen v Králově Poli. Aby toho nebylo málo, měly před sebou nadmíru těžký los v závěru nadstavbové části UNIQA extraligy ČR. Čemuž odpovídaly i povětšinou nepříznivé výsledky.

Hned po výbuchu v ČP se prostějovský tým znovu rozjel do Brna, tentokrát k nejnáročnějšímu možnému střetnutí na palubovce vedoucích Šelem. Hostující bojovnice tam ale vůbec nepůsobily odevzdaně, naopak dobrým výkonem sahaly minimálně po jednom bodíku a reálně vypadal i útok na vítězství. Většinu setových koncovek však urvaly zkušené favoritky, jež otočily skóre na konečných 25:23, 16:25, 25:23, 25:20.
Následoval zápas doma proti mistrovské Olomouci, který Kopáčové, Stümpelové, Nové a spol. vyšel o poznání méně. Kromě úplného začátku (14:11) a většiny druhé sady (16:8, 22:20) měl navrch silný výběr UP, aby posléze dospěl k očekávanému triumfu 0:3 (-17, -23, -15). „Dva sety jsme vyrovnaně bojovali a myslím, že na zisk druhého i měli. Což ale nic nemění na tom, že soupeř byl celkově lepší. Zejména na přihrávce a v obraně, také prokázal větší šikovnost v mezihře,“ neztratil objektivní náhled kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Když k těmto dvěma prohrám připočteme ještě další dvě na vlastním hřišti z přelomu února a března s Olympem Praha (1:3) i Libercem (2:3), procházely jeho svěřenkyně dost komplikovanými časy. Naštěstí dokázaly hromadící se šňůru dílčích neúspěchů přerušit velmi důležitou výhrou v Ostravě. U polských hranic se povedlo zvrátit zdánlivě ztracené úvodní dějství (z 19:15 a 23:20 na 26:28 včetně odvrácení dvou setbolů) a klíčovou bitvu o třetí či čtvrté místo před play-off dovést ke zdárnému vyústění poměrem 1:3 (-26, -17, 15, -22).
„Bylo to pěkné utkání s obětavými výměnami, rozhodla koncovka prvního setu. V utkání nám pomohla střídání, holky z lavičky se chytily a dobře to zvládly. Získaly jsme tak důležité tři body a zůstaly třetí v extraligové tabulce. Tohle výborné postavení bychom rády udržely až do konce dlouhodobé fáze, i když rozhodovat o úspěchu se bude až v následných vyřazovacích bojích,“ povídala kapitánka VK Michaela Zatloukalová.
Nadstavba finišovala a všichni už se těšili na vrchol sezóny…

 

Aktuální zastavení najdete v novém čísle PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které je v prodeji od pondělí 8.června

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...