Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.1.2022
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
kossanyiova-andreaVedení VK AGEL Prostějov chtělo nové posily pro svůj hráčský kádr udržet v tajnosti až do oficiální tiskové konference, jež se chystá na příští dny. Jedno ze čtyř víceméně jistých jmen na tvořící se soupisce však už proniklo na veřejnost prostřednictvím sociálních sítí a internetu, takže skutečně platí: na Hanou přichází Andrea Kossányiová. Byť její přestup ještě není po všech stránkách administrativně dotažen...

Talentovaná smečařka se narodila 6. srpna 1993 v Příbrami, měří 184 centimetrů a v posledních letech patřila k oporám PVK Olymp Praha. Během uplynulé sezóny se stala šestou nejvíce bodující hráčkou UNIQA extraligy žen ČR s absolutně nejlepším podáním, se svým týmem získala stříbro a své nové působiště již dobře zná, neboť proti našim volejbalistkám nastoupila v ročníku 2011-2012 hned devětkrát včetně finálové série.

Andrea Kossányiová má na kontě řadu úspěchů z mládežnických kategorií. Na klubové úrovni zlato z extraligy juniorek 2010 a stříbro z extraligy kadetek 2010, v reprezentaci České republiky se podílela na bronzu z mistrovství Evropy juniorek 2010 (vybrána do All Stars turnaje) a na 10. místě z evropského šampionátu kadetek 2009. Loni se dokonce stala dost nečekaně tahounkou našeho národního výběru na mistrovství Evropy žen, kde z toho byla konečná osmá pozice.

„Informace o příchodu Andrey Kossányiové k nám je poněkud předčasná. Je pravda, že jsme s ní podepsali smlouvu, ale z administrativního hlediska ještě není celá věc dotažená a tím ani uzavřená,“ sdělil Večerníku a webovým stránkám klubu Peter Goga, sportovní ředitel VK AGEL.

„Kossányiová je velký talent, výrazně se prosazovala v mládežnických kategoriích včetně reprezentace a poslední dvě sezóny i v ženách Olympu. Byl o ni nemalý zájem ze zahraničí, proto jsme rádi, že se nám ji podařilo získat,“ dodal na adresu prvního úlovku předseda Správní rady prostějovského oddílu Petr Chytil.

„Prostějov měl o mě velký zájem, což mě těší. Nejprve jsem chtěla maturitou dokončit střední školu a to se povedlo, teď mohu udělat další krok ve své sportovní kariéře. Snad se v silné konkurenci kvalitního prostějovského kádru prosadím,“ připojila samotná hráčka.

A jedna důležitá drobnost na závěr: příjmení nové akvizice AGELu se vyslovuje Košányová, protože otec Andrey pochází z Maďarska. Snad jí bude štěstěna v dresu úřadujících čtyřnásobných mistryň přát...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...