Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 prerov_agelky1Bylo to jedno z mediálně zajímavých témat úvodu letošní sezóny. Dotáhnou ženy VK AGEL Prostějov dlouhou šňůru výher v soutěžních utkáních nad českými týmy do magické stovky? Odpověď je už nyní známa a zní: ano! Hanačky díky čtvrtečnímu triumfu v Přerově dosáhly 100. vítězství v řadě za sebou jak v extralize ČR, tak v Českém poháru!

„Tuhle sérii nechceme nijak přeceňovat, na druhou stranu je stovka krásně kulaté i významné číslo. Dlouhodobě se snažíme dominovat národní scéně ženského volejbalu a více než tři roky bez porážky jsou nejlepším důkazem, že se nám tento základní cíl daří naplňovat,“ konstatoval spokojeně předseda správní rady VK Petr Chytil.

„Po pravdě o té stovce vím jen díky novinářům, kteří se mě na ni občas zeptali a teď ji dost rozebírají. Z mého pohledu je cenné obzvláště to, že jsme tak dlouhou dobu v českých soutěžích ani jednou neklopýtli. Špičkovým mančaftům, které v jakémkoliv sportu kralují své zemi, se totiž jednou za čas normálně stává, že někoho či něco podcení a překvapivě podlehnou. Nám se nic takového již déle než tři sezóny nepřihodilo a právě této schopnosti zvládnout na úrovni každý řadový zápas si nejvíc vážím,“ řekl hlavní trenér Agelek Miroslav Čada.

„Já jsem sice byla u všech vítězství z těch sta, ale vůbec by mě nenapadlo je takhle počítat. Kdo mne zná, dobře ví, že neustále zdůrazňuji důležitost profesionálního přístupu ze strany nás hráček. A jeho součástí je i schopnost být maximálně připravené na každé utkání tak, abychom v něm mohly uspět bez ohledu na kvalitu soupeře. A je podle mě jedno, zda z toho vznikne šňůra dvaceti, padesáti, sto nebo tisíce výher. Přesná čísla ať sledují média, my jsme tady od předvádění co nejlepšího volejbalu,“ připojila dlouholetá kapitánka prostějovské party Solange Soares.

Tak jako tak ženy VK naposledy padly 15. dubna 2009 na palubovce KP Brno (2:3) a od té doby proti českým celkům pořád jen triumfují. Po pátečním skolení Olomouce vítězná šňůra momentálně čítá 101 duelů.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...