Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

cada anketa_vitezMoc času na sehrávání nemají, ale zatím se zdá, že jej využívají maximálně. Volejbalistky VK AGEL Prostějov v přípravném utkání na vlastní palubovce smetly vůbec ne slabý tým SK UP Olomouc a všechny z domácího tábora včetně hlavního trenéra Miroslava Čady potěšil dobrý výkon celého družstva.

„Byl to jednoznačný zápas. Soupeř nepůsobil úplně jistým dojmem, nám se naopak dařilo a díky tomu si rovnoměrně zahrály všechny holky. Jen škoda lehkého zranění Míši Jelínkové, jinak můžu mančaft pochválit za kvalitní výkon,“ hodnotil Čada.

Od olomouckého souboru čekal větší vzdor. „Ve volejbale to však zpravidla chodí tak, že čím víc to jde jednomu, tím méně se vede druhému. Dnes to platilo na sto procent, hostující kolektiv se většinu střetnutí spíš trápil. Nepředvedl své obvyklé nadšení při obraně a na rozdíl od nás dělal spoustu chyb, tím pádem se utkání vyvíjelo jasně,“ přemítal Čada.

Vzápětí zopakoval již dříve vyřčenou myšlenku. „Vypadá to, že letos opravdu nebudeme sázet na jednu základní šestku. Všechny hráčky působí vyrovnaně a do sestavy budou naskakovat podle aktuální formy či protivníka,“ pokýval stratég hlaavou.

Radost má z toho, jaké pokroky tým dělá zásluhou intenzivní tréninkové práce. „Uplynulé dva týdny, kdy jsme konečně všichni pohromadě, nám hodně pomohly. Je vidět, že děvčata o sobě na hřišti mnohem víc vědí, družstvo začíná být sehranější, kompaktnější a celkově jistější. Věřím, že do začátku Champions League se stihneme dostat do takové formy, v jaké chceme v útoku i v obraně být,“ řekl Čada optimisticky.

K naplnění jeho slov by měl notně pomoci mezinárodní turnaj v San Remu, který Agelky absolvují od 12. do 14. října. „Do Itálie letíme v pátek ráno a ještě týž den večer odehrajeme první zápas. V sobotu nás čekají další dva a v neděli čtvrtý o konečné umístění, špičkoví soupeři z italské A1 plus francouzské Cannes představují pro generálku na vstup do soutěží vítanou kvalitu. Možnost zúčastnit se tak špičkově obsazené akce je pro nás týden před startem extraligy vynikající, skutečný vrchol přípravy,“ konstatoval Miroslav Čada.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...