Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 vk_projektV nového projektu "Hledáme nástupkyně týmu VK Prostějov - úspěšného účastníka Champion´s League" předvedlo své umění celkem osm špičkových hráček v tělocvičně ZŠ Palackého 26. a 27. září dopoledne, vzápětí pak byl zahájen další ročník Poháru ZŠ Palackého v přehazované 1. až 5. tříd, respektive ve volejbalu 6. až 8. tříd. Ve středu dorazila čtveřice A. Kossányiová, P. Vincourová, C. Žarkova a S. Hippe, ve čtvrtek kvarteto S. Soares, V. Hrončeková, M. Jelínková a J. Gomes.

Slavnostnímu zahájení byl osobně přítomen první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, který nad akcí převzal patronát. „Jsem moc rád, že má naše město takovou soutěž a projekt. Přeji vám krásné sportovní zážitky, ať se všem daří a užijte si jak hru se špičkovými prostějovskými volejbalistkami, tak celou sezónu pěkných turnajů,“ popřál Pospíšil mladým adeptkám hry pod vysokou sítí. Vzápětí společně s Peterem Gogou předali ředitelce ZŠ Palackého Dagmar Přikrylové šek na 25 tisíc korun, který bude využit na sportovní aktivity mládeže v rámci školy.Bez ohledu na výsledky patřil závěr autogramiádě, během níž všechny hráčky podepisovaly nejen týmovou fotografii VK a došlo i na společné focení s nadšenými mladými talenty.

„Snad jsme holky svou návštěvou potěšily, udělaly jim radost a podpořily je na cestě věnovat se aktivně sportu, konkrétně volejbalu. Věříme, že vydrží hrát i trénovat s takovým zápalem a chutí, jaké předvedly proti nám. Z některých třeba jednou vyrostou opory prostějovského klubu,“ shodly se současné tahounky úřadujících mistryň republiky a účastnic evropské Ligy mistryň.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...