Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 velikiyTak tohle mohl čekat jen málokdo! Jedna z hráček, která po skončení minulé sezóny opustila kádr VK AGEL, se teď po uplynutí pouhých pěti měsíců znovu vrací takzvaně na místo činu. Jedná se o izraelskou smečařku Annu Velikiy, jež v Prostějově podepsala krátkodobou smlouvu platící do konce působení týmu v evropské Lize mistryň 2012/13.

„V okamžiku, kdy se dlouhodobě zranila Šárka Melichárková, jsme začali přemýšlet nad různými variantami možného doplnění kádru. A objevila se možnost, že by alespoň na omezený čas šlo získat nám všem dobře známou Aňu. Jako klub jsme se s ní rozešli v dobrém, tudíž návrat neznamenal problém pro ni ani pro nás,“ vysvětlil hlavní trenér VK Miroslav Čada.

Vzrůstem sice menší, ale velmi průbojnou plejerku vítá zpět všemi deseti. „Během dvou let, kdy oblékala prostějovský dres, podávala stabilně kvalitní výkony. A hlavně má bohaté mezinárodní zkušenosti, což budeme v Champions League hodně potřebovat. Annu jsme přivedli hlavně s vidinou posílení omlazeného kolektivu pro těžkou základní skupinu Ligy mistryň,“ zdůraznil Čada.

Připravený kontrakt Velikiy stvrdila podpisem v pátek 5. října, smlouva prozatím platí do posledního utkání grupy B v nejprestižnějším evropském poháru (11. prosince v Baku). „Kdybychom však postoupili do play off, spolupráci ještě prodloužíme,“ prozradil kouč. Do přípravy se svým staronovým družstvem se fanoušky oblíbená Izraelka zapojí už v tomto týdnu. „Přiletí v úterý 9. října, o den později absolvuje první trénink. A odcestuje s námi na turnaj do San Rema, což je pro její zpětné zabudování do mančaftu výborné,“ pravil Čada spokojeně.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...