Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na třetí grandslamový titul Petra Kvitová nedosáhla, přesto postupem do semifinále vyrovnala své dosavadní maximum na French Open. Ve dvouhře zůstala z českých zástupců ve dvouhře poslední, než ji vyřadila Sofie Keninová ze Spojených států amerických.

Zkušená tenistka si až do semifinále držela vysokou úroveň své hry a na nepříliš oblíbeném povrchu držela šanci na celkové vítězství. Proti Keninové tak kvalitní výkon nezopakovala, navíc se prala i s nepříznivým počasím. „Byly to abnormální podmínky, vítr se strašně otáčel, to pro můj tenis není zrovna dokonalé. Ale Sofia hrála skvěle, byla lepší hráčkou. Snažila jsem se bojovat o každý bod, čekat na šance, kterých pár přišlo, ale ona se pohybovala velmi dobře, zasloužila si vyhrát,“ uznala Kvitová.
Postup do semifinále však brala dvojnásobná vítězka Wimbledonu jako skvělý úspěch. „French Open nikdy nebyl můj silný grandslam, takže jsem semifinále nečekala. Třetí titul mi zatím není souzený. Budu makat dál, třeba to jednou vyjde,“ poznamenala Kvitová, která porážku brala s nadhledem. „Po všem, co jsem prožila, už jsem vůbec tenis nemusela hrát a Paříž jsem mohla sledovat akorát v televizi.“
V semifinále dohrála také deblová dvojice Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková. Po porážce s párem Babosová - Mladenovicová ale české hráčky cítily křivdu po jednom výroku britské rozhodčí Alison Hughesové. Ta mylně uznala míč soupeřek, který přitom skončil v autu. Stalo se to v klíčovém okamžiku třetí sady. „Všichni viděli, že ten míček byl v autu. Úplně to zkazilo zápas. Byly jsme na vlně, soupeřky dělaly v té chvíli strašně moc chyb,“ zlobila se Krejčíková. Společně se Siniakovou utkání prohrála 2:6, 6:4, 5:7 a do finále se nedostala. 

ŽENY
FRENCH OPEN
Dvouhra - 4. kolo: Kvitová (7) – Čang Šuaj (Čína) 6:2, 6:4. Čtvrtfinále: Kvitová – Siegemundová (Německo) 6:3, 6:3. Semifinále: Kvitová – Keninová (4-USA) 4:6, 5:7.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...