Dobré ráno, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Generálku na French Open absolvovala Kateřina Siniaková ve Štrasburku a nevedla si špatně. Postoupila až do čtvrtfinále, když porazila i sedmou nasazenou Alexandrovovou z Ruska a prohrála až s Běloruskou Arynou Sabalenkovou v těžkém utkání, které bylo dvakrát přerušeno kvůli dešti.

„Čtvrtfinále není špatné, ale mohlo to být ještě lepší. Počasí nám nepřálo, rozhodly ale mé chyby na konci třetího setu. Vypadla jsem z rytmu a Sabalenková je výborná hráčka a využila je,“ konstatovala Siniaková. Její čtvrtfinále bylo poprvé přerušeno za stavu 6:2 a 1:2. Dohrávku následující den opět prodloužilo počasí ještě ve druhém setu. V rozhodující sadě česká tenistka vedla 3:1, pak ale až do konce utkání žádnou hru nepřidala a na semifinále na okruhu WTA čeká od loňského srpna.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...