Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na grandslamový turnaj v Paříži se prostějovský tenista Jiří Veselý chystal v Hamburku, kde musel absolvovat kvalifikaci a dostal se do 2. kola. V hlavní soutěži porazil Gillese Simona a pak nestačil na dalšího Francouze Uga Humberta.

„Je to škoda, protože utkání bylo docela vyrovnané. V závěru druhého setu jsem si mohl vzít zpět ztracené podání, koncovka by byla zajímavá,“ uvedl Veselý, se svým vystoupením v Hamburku ale nebyl nespokojený. „Odehrál jsem čtyři zápasy, to je jedině dobře. Potřebuji hrát. Je jedno, jestli v hlavní soutěži, nebo kvalifikaci. Přes ostré duely se můžu dostat do herního rytmu. Jiná cesta není a z tohoto pohledu turnaj splnil mé představy,“ řekla česká tenisová jednička. 

MUŽI
FRENCH OPEN
Kvalifikace dvouhra – 1. kolo: Kolář – Bonzi (Francie) 6:3, 4:6, 5:7
Hamburk - ATP Tour
Dvouhra – 1. kolo: Veselý – Simon (Francie) 7:5, 6:2. 2. kolo: Veselý – Humbert (Francie) 4:6, 3:6.

ŽENY
Štrasburk - WTA Tour
Dvouhra – 1. kolo: Siniaková – Peraová (USA) 4:6, 7:6, 6:1. 2. kolo: Siniaková – Alexandrovová (7-Rusko) 6:2, 6:4. Čtvrtfinále: Siniaková – Sabalenková (4-Bělorusko) 6:2, 3:6, 3:6.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...