Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V parném sobotním počasí se „fantastická osmička“, jak můžeme nazvat partu fotbalových nadšenců, vydala na turnaj v malé kopané, kde již v minulosti slavila stříbrnou příčku. Na tu sice tentokrát borci z Hané nedosáhli, odnesli si však individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje. Na baru také nezanechali špatný dojem, což později poznali obyvatelé pražské metropole, kam se až na maďarského legionáře přesunulo celé mužstvo.

První dojem udělala ekipa kolem bratrů Kolkopových hned při příjezdu. Uherský expres z Pešti nabral zpoždění dřív, než se dal do pohybu, a tak pořadatelé správně posunuli start všech klání prostějovských borců. Ti doslova ve vteřině navlékli slušivý stejnokroj, protáhli cestou ztuhlé svaly a vlétli na soupeře jako ten rychlík před jízdou. Bod za remízu byl však s kvalitním soupeřem příjemnou vzpruhou do dalších bojů. Střelecky se všem přítomným divákům představil snad nejlepší snajpr, co kdy hrál malou kopanou, jehož rány pod víko už nedokázal později zastavit žádný z brankářů. Podcenění slabších soupeřů bylo nakonec jedinému mezinárodnímu týmu osudným na cestě do finále. Až po třetím odehraném utkání totiž pochopil maďarský středopolař, co znamená slovo nahraj. Jak se ale říká: „s jídlem roste chuť“, tak i prostějovská skvadra postupně předváděla lepší a lepší fotbal. Jak stoupal alkohol v krvi, stoupal i adrenalin a výkon každého jejího člena. Soupeři si mnohdy nevěděli rady. Největší problém měli s formací Klubíčko, která doslova všem zamotala hlavu. Prohra s pozdějším vítězem znamenala stopku všem nadějím na umístění na bedně, konečné páté až osmé místo ale není vůbec špatným počinem. Nepomohlo ani to, že si v barvách prostějovských odchovanců chtěl zahrát i místní rozhodčí. V dnešní době by to byl zcela jasný střet zájmů, takže k tomuto přestupu nakonec nedošlo. Oblíbenost týmu však byla patrná i na zdejších chlupatých miláčcích, kteří si od začátku značkovali uherský expres stojící opodál.
Suma sumárum. Očividně „nejmladší“ mužstvo si vedlo po všech stránkách více než dobře, třinácti trefami se blýsknul nejlepší střelec Martin Kolkop, jehož kvality byly popsány výše. Za ním na druhém místě skončil, ačkoliv měl o dvě branky více, Marek Havlíček. Míče ze sítě lovil „rybář“ David Klimeš, v poli to pak ještě byli David Kolkop, nejtěžší hráč turnaje, z jehož precizních nahrávek těžil mladší bratr Martin. Dále pak Lorenzo von Matterhorn, Ondra Maděrka, maďarský legionář Tomáš Varga či nejstarší člen, jenž si hrával i se slavnou Kleopatrou, Josef Popelka. „Fantastická osmička“ tak už teď spřádá plány na další ročník, který bude chtít za každou cenu vyhrát.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...